Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hrafhir

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Hrafhir - jeden ze skaldów z Ard Carraigh, wędrujących razem z Burą Chorągwią, siedzących pod namiotem margrafa Mansfelda i układających balladę o zwycięskiej operacji wojskowej.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Zyvik przyspieszył kroku. Minął czterech przybyłych wczorajszego dnia skaldów z Ard Carraigh, siedzących w cieniu rzucanym przez bogato zdobiony namiot mar­grafa. Skaldowie właśnie układali balladę o zwycięskiej operacji wojskowej, o geniuszu króla, roztropności dowód­ców i męstwie prostego żołnierza. Jak zwykle, robili to przed operacją, by nie tracić czasu.
- Witali nas nasi bracia, witali chleeebem, solą... - za­śpiewał dla próby jeden ze skaldów. - Zbawców i wyswobodzicieli swych witali, witali chleeebem, solą... Hej, Hrafhir, podrzuć jakiś niebanalny rym do „solą"!


Czas pogardy, str. 224