Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Historia kasztelu Dun Tynne, piórem Le Papillona spisana

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Historia kasztelu Dun Tynne, piórem Le Papillona spisana
Tw3 book brown.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Copies of this book can be found in the following locations:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Walgerius zwany Wdałym, będąc z wizytą na dworze króla Nazairu zakochał się był bez pamięci w jego córce - pięknej Helgundzie, która obiecana już była księciu metinnyjskiemu. Walgerius, nic sobie z tych dynastycznych mariaży nie robiąc, rozkochał w sobie księżniczkę i razem uciekli do Toussaint. Książę metinnyjski nie mogąc płazem puścić takiej zniewagi ruszył za kochankami. Jednak Walgerius, nie na darmo Wdałym zwany, zabił adwersarza i razem ze swoją wybranką wrócił do rodzinnego Dun Tynne.
Tu dowiedział się, że gdy on bawił w Nazairze, jego kuzyn Vislavius wielkich kłopotów przysporzył w jego majątku. Walgerius wtrącił go tedy do lochu, a sam rycerskim zwyczajem pojechał na rycerską wyprawę. Niestety, młoda jego żonka - Helgunda - zapewne nękana samotnością, uwolniła z lochu Vislaviusa i została jego kochanką. Kiedy Walgerius wrócił z wyprawy i dowiedział się, jakie to poroże mu doprawiła jego ukochana, w rozpaczy zabił ich oboje. A potem siadł i zapłakał, nie odgadnąć czemu…

Uwagi[edytuj | edytuj kod]