Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Historia Lary Dorren i Gregana z Lod

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Historia Lary Dorren i Gregana z Lod
Books Generic other.png
Historia Lary Dorren i Gregana z Lod
Opis
Typ
Książka
Źródło
Lokacje
Kupno
60 oreny
Sprzedaż
12 oreny
ID
it_scroll_203

Ludzka wersja baśni o Larze i Creganie. Dostarcza informacji o elfach i Starszej Krwi.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

Historia Lary Dorren i Cregana z Lod
Wersja ludzka
"Królowa odrzekła: Nie mnie o łaskę proś, ale tych, których czarami ukrzywdziłaś. Miałaś odwagę złe czyny popełniać, miejże odwagę i teraz, gdy pogoń i sprawiedliwość blisko. Nie w mojej mocy grzechy ci wybaczać". Natenczas zaparskała wiedźma niby kot, zabłysły jej złe oczy. Zakrzyknęła: "Moja zguba blisko, ale i twoja niedaleko, królowo. Wspomnisz jeszcze w godzinie strasznej śmierci Lare Dorren i jej klątwę. A i to wiedz, ze przekleństwo moje doścignie jednako potomków twoich, do dziesiątego pokolenia". Zmiarkowawszy jednak, ze w piersi królowej nieulękle bije serce, zła elfia czarownica przestala lżyć i grozić, klątwą straszyć, zaczęła jak suka skamleć o pomoc i zmiłowanie..."

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Głosariusz: Elf

Lokacje[edytuj | edytuj kod]