Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Historia Corvo Bianco

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Historia Corvo Bianco - książka w grze Wiedźmin 3: Krew i Wino. Można ją znaleźć w głównym budynku w Corvo Bianco.

Treść[edytuj | edytuj kod]

Początki Corvo Bianco giną w pomroce dziejów. Do dzisiejszych czasów przetrwała legenda, że winnica została założona przez syna właściciela majątku Pomerol, który został wydziedziczony i ruszył na wygnanie z sadzonką szczepu carvanere.

Współczesna historia Corvo Bianco zaczyna się jednak od pana Boliusa, który osiadł w winnicy na stare lata. W młodych latach Boilus stał na czele pułku saperów, walczył na dalekiej północy i za wielkie zasługi został uszlachcony oraz nagrodzony pieniędzmi. Z wielką energią zabrał się za przebudowę Corvo Bianco. Przede wszystkim urządził dla żony piękny ogród, który w późniejszym czasie rozpropagował w Toussaint modę na używanie ziół. Drugą po żonie miłością pana Boliusa była oliwa, dlatego w Corvo Bianco zawsze rosło wiele drzew oliwnych.

Gdy małżonka Boliusa zmarła, życie przestało go cieszyć i jął rozmyślać o śmierci. Sprzedał swój majątek panu baronowi Rossel, a w dniu, w którym dopełnił wszystkich formalności z tym związanych, umarł.