Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Herosi Skellige: Sove

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Herosi Skellige: Sove
Tw3 book purple.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
20 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

One copy of this book can be purchased from the Handlarz in Svorlag.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Wedle legendy założycielem rodu Brokvar zamieszkującego wyspę Spikeroog, był Sove. Heros pojął za żonę piękną, ale niezwykle kłótliwą Ululę. Próbował różnych sposobów, ale za żadne skarby nie potrafił się z nią porozumieć. W końcu popłynął na Hindarsfjlall, aby medytować w świętym gaju Hindar. Zlitowali się nad nim Hemdall i Freyja, dając mu przepis na miksturę, która pozwoli mu Zrozumieć. Nakazali także podejść do sprawy konfliktu z żoną tak, jak jeszcze nigdy tego nie robił.

Aby zdobyć składniki, Sove zabił potwora, wspiął się na najwyższą górę archipelagu i zanurkował w najgłębszą czeluść. Potem sporządził miksturę, a w poszukiwaniu innego podejścia do konfliktu, rozpoczął medytację zawisając na jednej nodze z drzewa Irminsul. Doznał oświecenia, wrócił na Spikeroog, a w jego związku z Ululą zapanowały pokój i harmonia.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]