Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Herosi Skellige: Modolf

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Herosi Skellige: Modolf
Tw3 book green.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
19 – 20 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Modolf, protoplasta klanu Drummond, któremu w udziale przypadła wyspa Undvik, w przeciwieństwie do swoich braci, nie przejawiał żadnych szczególnych zdolności: nie był ani mądry, ani specjalnie waleczny, nie posiadał także żadnego daru, czyniącego go postacią wybitną. Miał pretensje do Hemdalla, że ten nie obdarzył go żadnym talentem. Hemdall odparł, że obdarował każdego ze swoich synów, Modolfa także, ale owe dary nie są widoczne od razu i Modolf musi poczekać na odpowiedni moment, by się ujawniły.

Bohater był jednak niecierpliwy, nie czekał na właściwy moment, tylko regularnie pakował się w rozmaite kabały w nadziei, że tym razem jego talent się ujawni. Hemdall rozgniewał się na swego syna i postanowił ukryć jego dar jeszcze głębiej. Modolf umarł po wielu latach awanturniczego życia pełnego niesamowitych przygód, ale nie odnalazł swojego talentu. Jego potomkowie po dziś dzień szukają daru, który ukrył przed nimi Hemdall.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]