Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Herbert Stammelford

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Herbert Stammelford – silny czarodziej, członek pierwszej Kapituły. Zasłynął po tym, jak przesunął górę, która zasłaniała mu widok z wieży. Na swe usługi miał d'ao. Autor "Dialogów o naturze magii".

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Ciri przebrnęła przez 'Dialogi o naturze magii' Stammelforda, 'Mocarstwo żywiołów' Giambattisy, przez 'Magię naturalną' Richerta i Moncka.


Krew elfów, str. 279

- Historyczny moment powołania pierwszej Kapituły i uchwalenie Prawa. Od lewej siedzą: Herbert Stammelford, Aurora Henson, Ivo Richert, Agnes z Glanville, Geoffrey Monck i Radmir z Tor Carnedd. Tutaj, jeśli mam być szczery, też aż się prosi o uzupełniający obraz batali­styczny. Wkrótce bowiem w brutalnej wojnie wykończono tych, którzy nie chcieli uznać Kapituły i podporządkować się Prawu. Między innymi Raffarda Białego. Ale o tym hi­storyczne traktaty milczą, by nie szkodzić jego pięknej le­gendzie.


Czas pogardy, str. 134

- Czarodziej Stammelford - przerwał kapłan, znowu przybierając ton, pozę i minę akademickiego wykładowcy - przesuną kiedyś górę, bo mu zasłaniała widok z wieży. Nikomu nie udało się nigdy, ani przedtem, ani potem dokonać czegoś podobnego. Bo Stammelford, jak wieść niesie, miał na usługi d'ao, geniusza Ziemi.


Ostatnie życzenie, str. 256
- Innymi słowy, dziwi cię, że na bankiecie spotkałeś Hena Gedymdeitha i Tissaię de Vries, a nie było wśród nas Bekkera, Agnes z Glanville, Stammelforda czy Niny Fioravanti?
Czas pogardy, str. 135

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Był mistrzem sił ziemi.
  • W grze Wiedźmin 2 jest wynalazcą eliksiru: Dekokt Stammelforta.