Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wieprz zwany Henseltem

Z Wiedźmińska Wiki
(Przekierowano z Henselt albo kokota)
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Henselt albo kokota
Tw2 questitem reportforthaler.png
Pamflet wymierzony w króla Henselta.
Opis
Kategoria
Pospolity
Rodzaj
Książka / Przedmiot fabularny
Źródło
Vinson Traut

This pamphlet, authored by Jaskier, can be looted from the body of Vinson Traut during the quests Teoria spisku i Symbol odwagi. Boxed editions of Wiedźmin 2 also contain a physical representation of the pamphlet, and it is included as a PDF file with digital editions of the game.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

In-game Text[edytuj | edytuj kod]

Pamphlet smearing Henselt

Wieprz zwany Henseltem, pamflet polityczny
Król Henselt podobny jest do wieprza z wielu powodów. Pierwszym jest nieograniczony apetyt. Tak jak knur gryzie wszystko co zjadliwe, oblizując się przy tym lubieżnie, tak Henselt kąsa sąsiadów. Świniak nie baczy, czy kęsek jest świeży i z upodobaniem rzuca się na padlinę. Henselt zaś wyprawił się na Aedirn, kraj osierocony przez władcę i osłabiony niczym konający człowiek. Knury nie potrafią spojrzeć wyżej ziemi, a i Henselt jest krótkowzroczny, nie przewiduje bowiem konsekwencji swoich czynów. Kierowany świńską potrzebą nachapania się, wiedzie na zgubę wojsko i całe królestwo.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

the cartoon