Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Wieprz zwany Henseltem

Z Wiedźmińska Wiki
(Przekierowano z Henselt albo kokota)
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Henselt albo kokota
Tw2 questitem reportforthaler.png
Pamflet wymierzony w króla Henselta.
Opis
Kategoria
Pospolity
Rodzaj
Książka / Przedmiot fabularny
Źródło
Vinson Traut

This pamphlet, authored by Jaskier, can be looted from the body of Vinson Traut during the quests Teoria spisku i Symbol odwagi. Boxed editions of Wiedźmin 2 also contain a physical representation of the pamphlet, and it is included as a PDF file with digital editions of the game.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

In-game Text[edytuj | edytuj kod]

Pamphlet smearing Henselt

Wieprz zwany Henseltem, pamflet polityczny
Król Henselt podobny jest do wieprza z wielu powodów. Pierwszym jest nieograniczony apetyt. Tak jak knur gryzie wszystko co zjadliwe, oblizując się przy tym lubieżnie, tak Henselt kąsa sąsiadów. Świniak nie baczy, czy kęsek jest świeży i z upodobaniem rzuca się na padlinę. Henselt zaś wyprawił się na Aedirn, kraj osierocony przez władcę i osłabiony niczym konający człowiek. Knury nie potrafią spojrzeć wyżej ziemi, a i Henselt jest krótkowzroczny, nie przewiduje bowiem konsekwencji swoich czynów. Kierowany świńską potrzebą nachapania się, wiedzie na zgubę wojsko i całe królestwo.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

the cartoon