Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Henryk Latrec

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Henryk Latrec
Tw3 henri rautlec.jpg
Henryk Latrec
Module
|- Informacje
Rasa
Niziołek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Niebieski
Profesja
Malarz (profesja)
Portecista (profesja)

Henryk Latrec – postać występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niziołek malarz, słynny portrecista, twórca plakatów. Jest uzależniony od hazardu. Ma z tego powodu dług w wysokości dwustu koron novigradzkich i ukrywa się przed swoimi wierzycielami.

Jako stary znajomy Jaskra zostaje wybrany przez barda, aby zrobić plakaty reklamujące nowy lokal Jaskra – "Szałwię i Rozmaryn". Niziołek wykonał afisze, ale nie zdążył ich przekazać poecie, więc Jaskier prosi Geralta, aby je odebrał. Wiedźmin udaje się do mieszkania malarza, lecz w środku zastaje tylko zbirów przysłanych przez wierzycieli. Bandyci przeszukują dom Latreca, aby znaleźć jakieś kosztowności. Widząc Geralta, rzucają się na niego i dochodzi do walki na pięści. Po starciu wyjawiają wiedźminowi, że malarz przebywa prawdopodobnie na torze wyścigowym Vegelbudów.

Gdy Geralt przybywa na miejsce, zastaje Latreca rozmawiającego z hrabią de Luvertenem. Arystokrata oferuje malarzowi ostatni zakład. Jeśli niziołek wygra, hrabia spłaci jego długi. Grafik boi się, że jeśli jednak mu się nie powiedzie, będzie uwiązany do de Luvertena na zawsze. Niestety bez spłacenia wierzycieli Henryk nie może pójść do domu, gdzie ukrył plakaty dla Jaskra. Geralt może wziąć udział w gonitwie i wygrać ją dla Latreca albo spłacić długi z własnej kieszeni. Wiedźmin może też zrezygnować z dostarczenia afiszy bardowi.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]