Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Hengfors (miasto)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Icon disambig.svg Ten artykuł dotyczy miasta na Północy. Informacje o innych znaczeniach znajdziesz tutaj: Hengfors (strona ujednoznaczniająca).
Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Hengfors - stolica Hengfors, później Caingorn a także Ligi z Hengfors, siedziba króla Niedamira. Miasto to niewielki gród poprzecinany wąskimi uliczkami, ogrodzony wałem ziemnym. Jedną z nielicznych kamiennych budowli jest tu zamek królewski bedący niczym innym jak kwadratowym stołbem ze spadzistym dachem. Miasto odwiedzają liczni traperzy wedrujacy po Pustulskich Górach.

Ważniejsze budynki i miejsca[edytuj | edytuj kod]

Ważniejsi mieszkańcy[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Dotyczące opisu

  • Brak informacji,

Dotyczące lokalizacji

- A zatem - uniosła głowę - są tacy, którzy już za­wczasu przygotowują się do ucieczki. A dokąd, ciekawość?
- Najwyżej notowana jest daleka Północ. Hengfors, Kovir, Poviss. Raz, że to faktycznie daleko, dwa, kraje te są neutralne i mają z Nilfgaardem dobre stosunki.


Czas pogardy, str. 59

Ciekawostki i inne informacje[edytuj | edytuj kod]