Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Hengfors

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Propozycja historycznego herbu Hengfors
nieoficjalny herb króla Audoena

Nieoficjalny herb własny króla Audoena

Hengfors - kraina na Północy, sąsiadująca z Malleore, Caingorn i Jamurlakiem. Informacje na jej temat w powieściach są raczej skromne.

Miasta i warownie[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Dawniej niepodległe królestwo lub księstwo, zostało włączone w skład królestwa Koviru i Poviss, było częścią tak zwanej Wschodniej Marchii.

W latach dwudziestych XIII wieku Audoen odłączył Hengfors od Koviru podczas Secesji Poviss i utworzył tam swoje miniaturowe królestwo, które obejmowało zasięgiem także Łukomorze.

Państwo długo się nie utrzymało - Łukomorze zostało włączone do Redanii. Stolica, miasto Hengfors, została po jakimś czasie stolicą Caingorn i Ligi z Hengfors pod rządami Niedamira, syna Audoena.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Do Redanii dochodziły – głównie okrężną drogą, przez Kaedwen – wieści o konfliktach hrabstwa kovirskiego z pomniejszymi północnymi władykami. O przymierzach i wojnach – z Hengfors, Malleore, Creyden, Talgarem i innymi kraikami o trudnych do zapamiętania nazwach.


Wieża Jaskółki, str. 268