Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Hengfors

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Propozycja historycznego herbu Hengfors
nieoficjalny herb króla Audoena

Nieoficjalny herb własny króla Audoena

Hengfors - kraina na Północy, sąsiadująca z Malleore, Caingorn i Jamurlakiem. Informacje na jej temat w powieściach są raczej skromne.

Miasta i warownie[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Dawniej niepodległe królestwo lub księstwo, zostało włączone w skład królestwa Koviru i Poviss, było częścią tak zwanej Wschodniej Marchii.

W latach dwudziestych XIII wieku Audoen odłączył Hengfors od Koviru podczas Secesji Poviss i utworzył tam swoje miniaturowe królestwo, które obejmowało zasięgiem także Łukomorze.

Państwo długo się nie utrzymało - Łukomorze zostało włączone do Redanii. Stolica, miasto Hengfors, została po jakimś czasie stolicą Caingorn i Ligi z Hengfors pod rządami Niedamira, syna Audoena.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Do Redanii dochodziły – głównie okrężną drogą, przez Kaedwen – wieści o konfliktach hrabstwa kovirskiego z pomniejszymi północnymi władykami. O przymierzach i wojnach – z Hengfors, Malleore, Creyden, Talgarem i innymi kraikami o trudnych do zapamiętania nazwach.


Wieża Jaskółki, str. 268