Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hengfors

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Propozycja historycznego herbu Hengfors
nieoficjalny herb króla Audoena

Nieoficjalny herb własny króla Audoena

Hengfors - kraina na Północy, sąsiadująca z Malleore, Caingorn i Jamurlakiem. Informacje na jej temat w powieściach są raczej skromne.

Miasta i warownie[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Dawniej niepodległe królestwo lub księstwo, zostało włączone w skład królestwa Koviru i Poviss, było częścią tak zwanej Wschodniej Marchii.

W latach dwudziestych XIII wieku Audoen odłączył Hengfors od Koviru podczas Secesji Poviss i utworzył tam swoje miniaturowe królestwo, które obejmowało zasięgiem także Łukomorze.

Państwo długo się nie utrzymało - Łukomorze zostało włączone do Redanii. Stolica, miasto Hengfors, została po jakimś czasie stolicą Caingorn i Ligi z Hengfors pod rządami Niedamira, syna Audoena.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Do Redanii dochodziły – głównie okrężną drogą, przez Kaedwen – wieści o konfliktach hrabstwa kovirskiego z pomniejszymi północnymi władykami. O przymierzach i wojnach – z Hengfors, Malleore, Creyden, Talgarem i innymi kraikami o trudnych do zapamiętania nazwach.


Wieża Jaskółki, str. 268