Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hector Laabs

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Hector Laabs - sołtys ze spalonej Brezy, starosta obozu uchodźców, w którym odbywa się sąd nad czarownicą. Jest dosyć rozsądny, nie przyznaje racji bezpodstawnym argumentom porywczego kapłana, na którym to, wraz z Zoltanem Chivay'em i Percivalem Schuttenbachem wypróbował w końcu jego własne metody...

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

odezwał się milczący do tej pory posępny wieśniak olbrzymiego wzrostu (...).


Chrzest ognia, str. 165

Do ogólnej paniki nie dołączyły tylko cztery osoby, z czego jedna wbrew własnej woli. Tą ostatnią był kapłan, unieruchomiony żelaznym chwytem za kark przez starostę Hectora Laabsa. Dwiema pozostałymi osobami byli Zoltan i Percival. Gnom szybkim ruchem zadarł z tyłu szatę kapłana, a uzbrojony w obcęgi krasnolud wyciągnął z ogniska rozpaloną podkowę i wrzucił ją w gacie świątobliwego męża. Wypuszczony z uścisku Laabsa kapłan pomknął przed siebie jak kometa z dymiącym ogonem, a jego wrzask utonął w ryku tłumu.


Chrzest ognia, str. 162