Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Harpie, córy wichrów

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Harpie, córy wichrów
Tw2 item book.png
Książka. Kompendium wiedzy o harpiach.
Opis
Kategoria
Pospolity
Rodzaj
Książkia
Źródło
Einar Gausel
Kupno
7695 oreny
Sprzedaż
5 oreny
Waga
waga 0

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Istnieje wiele gatunków harpii i wszystkie są kleptomankami, ale niektóre zamiast błyskotek kradną sny. Szczególnie lubią marzenia nacechowane silnymi emocjami, jak powracające co noc koszmary. Okradziony traci sen – akurat w przypadku koszmarów kradzież jest błogosławieństwem – a harpie przemieniają marzenie w kryształ, przedmiot silnie promieniujący magią. Czarodzieje pożądają ukradzionych przez stwory snów, czasami hodują harpie na grzędach i o brzasku podbierają im zdobycz. Rzadko kiedy jednak trafia się marzenie lub koszmar wystarczająco silny lub należący do potężnej istoty, który zadowoliłby czarodzieja.
Ten, kto chce zniszyszczyć uwite na skalnej półce gniazdo harpii, musi zastawić specjalną błyszczącą pułapkę z opóźnionym zapłonem. Harpia porwie zdobycz do siebie, ładunek eksploduje, a czego nie zniszczy wybuch, to załatwi upadek - odwieczne nemezis istot skrzydlatych.