Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Harpia

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Tw2 journal harpy.png

Harpia - potwór, drapieżny ptak, o twarzy kobiety. Zamieszkuje głównie tereny górzyste. Atakuje w grupach, rozszarpuje swoje ofiary.Walka przeciwko Harpii w Wiedźminie 2[edytuj | edytuj kod]

Harpie, są istotami powolnymi, pojedynczo nie mają większych szans, bez większych przygotowań damy im radę. Po szybkim uderzeniu serwujemy jej salwę z Igni i odskakujemy. W zamkniętych przestrzeniach gdzie nie można swobodnie manewrować bohaterem jest znacznie trudniej każda Harpia - jedna po drugiej rzucają się na wojownika zadając znaczne obrażenia. Odpowiednio rozwinięte znak Igni i Aard to bardzo słaba strona pokracznych stworzeń.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Lista stworów, którym można by przypisać ten wyczyn, jest dość długa. Otwiera ją stado zdziczałych psów, plagi dość zwykłej w wojennych czasach. Nie wyobrażacie sobie, do czego są zdolne takie psy. Połowa ofiar przypisywanych chaotycznym potworom idzie w rzeczywistości na konto stad zdziczałych podwórzowych burków.
- Wykluczasz więc potwory?
- Bynajmniej. Mogła to być strzyga, harpia, graveir, ghul...


Chrzest ognia, str.

Dane z innych źródeł[edytuj | edytuj kod]

  • Gra wyobraźni

Magiczne, latające potwory wielkości ludzi, o kobiecych głowach i tyłowiu, a skrzydłach i nogach sępa. Choć humanoidalne, nie mają więcej rozumu niż złośliwe ptaszyska. straszliwie cuchną, moga też przenosić choroby. Atakują stadami, obalając ofiary uderzeniami skrzydeł i rozszarpując mocnymi szponami. Zamieszkują krainy Południa.

  • "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini. Kompendium wiedzy o literaturze fantasy" Andrzeja Sapkowskiego

Harpia - bydlę jest to ohydne, pół ptak, pół zasię baba. Znane są (z historii o Argonautach i ich po Runo Złote ekspedycji) harpie, które króla Traków Fineusa okrutnie prześladowały, bo cięgiem nad głową latając obsrywały go i wszystko wokół niego smrodliwymi swemi ekskrementami tak, że król ów ani zjeść, ani wypić, ani spokojnie się zdrzemnąć nie mógł. Tegdy dwaj Argonauci, synowie Boreasza możnego, Kalais i Zetes, Harpie owe precz przegnali.

Jest Harpia zwierzem heraldycznym. Ma ją w herbie Księstwo Liechtensteinu.