Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Hannu

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Hannu - kraj położony bardzo daleko od Aedd Gynvael. Jego położenie geograficzne nie jest bliżej znane. Przypuszczalnie znajduje na południe od Nilfgaardu.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

"[...] Gdybyś stawał mi na zawadzie, gybyś mi po prostu przeszkadzał, to w mgnieniu oka pozbyłabym się tej przeszkody, teleportowałabym cię na koniec przylądka Bremervoord albo przeniosła trąbą powietrzną do kraju Hannu. [...]"
Okruch lodu, w zbiorze Miecz przeznaczenia, str. 104

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Hannu to imię starożytnego egipskiego podróżnika, który odwiedził między innymi Ofir, krainę będącą prawdopodobnie pierwowzorem Ofiru z Wiedźminlandii.