Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Guus Meyer

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Guus Meyer
Tw3 gus meyer.jpg
Guus Meyer
Module
|- Informacje
Rasa
Krasnolud
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Brązowy
Narodowość
Mahakam
Profesja
Snycerz

Guus Meyer – postać. występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Krasnoludzki rzemieślnik, brat Fabiana, z którym prowadził w Novigradzie zakład stolarski "Meyer i Meyer".

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Pewnego dnia wyjechał do pracy do Oxenfurtu. Gdy wracał, ujrzał nad miastem słup dymu. Pomyślał, że znowu przegapi palenie na stosie, lecz gdy wjechał do Novigradu, zorientował się, że dym pochodzi z jego warsztatu. Zakład spłonął, a ludzie wśród zgliszczy odnaleźli martwe ciało Fabiana. W obawie o swoje życie Guus udał się do kolegi hodującego psy do walki i kupił od niego dwa brytany – Strzygę i Czarnego. Krasnolud przyznaje, że sam się ich boi, ale przynajmniej może spać spokojnie. Chce sprzedać warsztat i wrócić do reszty rodziny w Mahakamie.

Zadania[edytuj | edytuj kod]