Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Grotnik

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Grotnik

Tw3 journal spriggan mh locked.png

Tw3 journal spriggan mh.png

Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Boss
Tak
Odmiany
Dziad Borowy
Odporności
Znak Aard
Podatności
Bomba dwimerytowas
Olej przeciw reliktom
Znak Igni
Taktyka
Magic tree roots
Summoning archespor
Składniki
Trofeum z leszego
Fen'aeth
Większy niebieski mutagen
Żywica leszego
Włókna
Kość potwora
Wzmocnione drewno

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

To było tak... Deszcz okrutny mnie złapał w lesie, to myślę – schowam się w jakiejś jamie, bo w moim wieku strach zamoknąć i się przeziębić… Więc wlazłem do jaskini. A tam z głębi jak coś nie ryknie! Wiałem tak, że kapota sama na mnie wyschła.
Velis Srogoń, zielarz
Nie wiadomo dokładnie, kiedy borowy znany w Beauclair jako Grotnik zasiedlił jaskinię u stóp Gorgony. Borowy z reguły ceni sobie leśne ostępy i najchętniej bytuje w matecznikach.
Jednakże Grotnik chętnie zaszywał się w pieczarze, stąd zapewne wziął się jego przydomek.
Potwór był dość dobrze znany wśród beauclairskich błędnych rycerzy, którzy traktowali go jako potencjalne źródło chwały. Niespecjalnie się jednak kwapili, by próbować go pokonać w boju – prócz jednego, zwanego François.
Grotnik okazał się wymagającym przeciwnikiem. Posiadał zdolność teleportacji, dzięki której pojawiał się tuż przy Geralcie i atakował z zaskoczenia, zadając ciosy silne, niemożliwe do sparowania. Używał pierwotnej magii do sterowania korzeniami drzew, które wystrzeliwały z ziemi na jego rozkaz, zadając obrażenia.

Był odporny na Znak Aard, ale wrażliwy na podpalenie oraz na ciosy srebrnego miecza, pomimo korowatej skóry chroniącej go jak pancerz.