Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Sagitta aurea

Z Wiedźmińska Wiki
(Przekierowano z Grot)
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Sagitta aurea, potocznie "grot" - czar z gatunku pirokinetycznych.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Fulmen sphaericus, Sagitta aurea, dwa pierwsze z brzegu czary wśród wielu, którymi można by potraktować energumena z odległości stu kroków i wątpliwe jest, by przeżył potraktowanie. (...) Ale czarodziejom nijak palnąć kolegę piorunem kulistym czy przedziurawić złotym grotem.


Sezon burz, str. 160

Geralt uskoczył przed kolejnym ogniście pomarańczowym grotem strzelającym z palców czarodziejki. Była wyraźnie zmęczona, groty były słabe i wolne, unikał ich bez większego trudu.


Ostatnie życzenie (opowiadanie), w zbiorze Ostatnie życzenie, str. 268

Dane z gry Wiedźmin: Gra Wyobraźni[edytuj | edytuj kod]

  • "Jest to prosty czar ofensywny, jeden z pierwszych, jakich uczą się magowie. Z palca czarodzieja wylatuje niewielki pocisk w kształcie rozpalonego do czerwoności grotu. Zmierza do celu po linii prostej i eksploduje na pierwszej przeszkodzie: łatwo więc zastawić się przed nim tarczą czy stołem."