Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Goworożec

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Goworożec - wieś leżąca w Ebbing, której nazwa pochodzi od kamiennej kapliczki w której znajdował się jednorożec wykonany ze złota, następnie ze srebra, potem miedzi, kolejne były z kości oraz jeszcze kilka ze szlachetnego drewna. Jednak wszystkie figurki jednorożca były kradzione dopóki nie wykonano go ze słomy. W Goworożcu zginął Neratin Ceka.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Nazywała się ta wieś Goworożec - a brała się ta nazwa od malej kamiennej kapliczki, w której stała wykonana ze słomy kukiełka przedstawiająca jednorożca.


Wieża Jaskółki, str. 168-169

Pamiętam, przypomniała sobie Kenna, jak rechotaliśmy z tego słomianego bożka, a sołtys z poważną miną wyjaśniał, że opiekujący się wsią święty goworożec był przed laty złoty, potem był srebrny, był miedziany, było kilka wersji kościanych i kilka ze szlachetnego drewna. Ale wszystkie rabowali i kradli. Przyjeżdżali z daleka, by zrabować albo ukraść. Dopiero od kiedy goworożec słomiany, jest spokój.


Wieża Jaskółki, str. 168-169