Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Goworożec

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Goworożec - wieś leżąca w Ebbing, której nazwa pochodzi od kamiennej kapliczki w której znajdował się jednorożec wykonany ze złota, następnie ze srebra, potem miedzi, kolejne były z kości oraz jeszcze kilka ze szlachetnego drewna. Jednak wszystkie figurki jednorożca były kradzione dopóki nie wykonano go ze słomy. W Goworożcu zginął Neratin Ceka.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Nazywała się ta wieś Goworożec - a brała się ta nazwa od malej kamiennej kapliczki, w której stała wykonana ze słomy kukiełka przedstawiająca jednorożca.


Wieża Jaskółki, str. 168-169

Pamiętam, przypomniała sobie Kenna, jak rechotaliśmy z tego słomianego bożka, a sołtys z poważną miną wyjaśniał, że opiekujący się wsią święty goworożec był przed laty złoty, potem był srebrny, był miedziany, było kilka wersji kościanych i kilka ze szlachetnego drewna. Ale wszystkie rabowali i kradli. Przyjeżdżali z daleka, by zrabować albo ukraść. Dopiero od kiedy goworożec słomiany, jest spokój.


Wieża Jaskółki, str. 168-169