Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Gorazd

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Gorazd - czarodziej, proponował Geraltowi pieniądze za możliwość przeprowadzenia badań oczu wiedźmina oraz sekcji, gdy Geralt będzie "gotów". Kilkakrotnie próbował łapać pioruny. Raz złapał jednego na oczach Jaskra. Zginął na Wzgórzu Sodden.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Stary Gorazd, który chciał zapłacić mu sto marek za umożliwienie zbadania jego oczu, a oferował tysiąc za możliwość dokonania sekcji, "niekoniecznie dzisiaj", jak się wówczas wyraził.


Miecz przeznaczenia, str.

- Niech mnie grom... - poeta urwał, niespokojnie spoj­rzał na niebo. - Niech mnie gęś kopnie, jeśli kłamię. Po­wiadam ci, Hofmeier, magicy łapią pioruny. Na własne oczy widziałem. Stary Gorazd, ten, którego później zabili na Wzgórzu Sodden, złapał kiedyś piorun na moich oczach. Wziął długaśny kawał drutu, jeden koniec uczepił na czubku swej wieży, drugi zaś...


Czas pogardy, str.