Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Gnomie swawole

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Gnomie swawole
Tw3 book brown2.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
90 Novigradzkie korony
Kupno
158 – 174 Novigradzkie korony
Sprzedaż
12 – 23 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Copies of this book can be found in the following locations:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Wziąć tłustości z ucha psiego, nią napoić knotek bawełniany, postawić w lampie zielonej nowej, lokować tę lampę między kupą ludzi, będą się zdawać mieć psią głowę. A to nie będą czary, ale sympatia.

Na weselu księcia Ellander tak był maleńki gnom, że w pasztecie ze szpadką był utajony. Gdy się goście książęcym kontentują traktamentem, insperate gnom z pasztetu wyskoczywszy ze szpadą, zrazu gości do strachu, potem do śmiechu pobudził wielkiego.

Cynocefalus, to jest psiogłów, jest zwierz w zagwebarskich puszczach, na kształt człeka, ale głowę psią mający. Książe Ellander z tamtych był dostał go krajów. Cynocefalus co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy, dlatego Zangwebarczycy na kompasach i zegarach go rysują, jako denotantem.