Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Globalne Otwarcie Gotfryda

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Globalne Otwarcie Gotfryda
Tw3 gog.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Biblioteka w tajemniczej wieży
Cena bazowa
24 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Podczas misji Wieża znikąd, Geralt musi, z pomocą tej książki, wyłączyć Defensywny Regulator Magiczny (w skrócie DRM). Przedmiot ten stanowi jeden z easter eggów w grze, nawiązując do serwisu GOG.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Defensywny Regulator Magiczny (w skrócie DRM) jest w wymienionej wyżej grupie zabezpieczeniem zdecydowanie najtrwalszym, najbardziej skutecznym i najtrudniejszym do przełamania. W celu rozpoznania jednostki zarządzającej wykorzystuje portal zamontowany przy wejściu do obszaru, który ma ochraniać. Portal, przepuszczając wiązki energii magicznej przez ciało wchodzącego weń osobnika, w czasie krótszym niż mrugnięcie okiem, jest w stanie ustalić czy wchodzący ma cechy cielesne identyczne z tymi posiadanymi przez właściciela (włącznie ze strukturą gałek ocznych). Z tego względu zagrożenie, że do środka chronionego obszaru dostanie się jednostka niepowołana, zostało ograniczone jedynie do mimików.

DRM jest więc bardzo silnym zabezpieczeniem, a jedynym sposobem na jego przełamanie jest zastosowanie formuły magicznej znanej jako Globalne Otwarcie Goftryda (w skrócie GOG, nazwanej tak na cześć twórcy), której treść znajduje się poniżej (...).