Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Gigaskorpion

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj


Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Wizerunek z Gry Wyobraźni

Gigaskorpion - jeden z potworów ze świata Wiedźmina. Z wyglądu podobny do swojego "nieco" mniejszego krewniaka, podobnie jak on zamieszkuje pustynie. W walce posługuje się zarówno kolcem jadowym, jak i ogromnymi kleszczami. Cios jego kleszczy jest niezmiernie silny i nie ma na świecie człowieka, który zdołałby go sparować.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

I było coś, co żyło tylko po to, by zabijać. Z głodu, dla przyjemności, powodowane czyjąś chorobliwą wolą, z innych przyczyn. Mantikora, wyvern, mglak, żagnica, żyrytwa, przeraza, leszy, wampir, ghul, graveir, wilkołak, gigaskorpion, strzyga, zjadarka, kikimora, wipper.


Ostatnie życzenie, str. 121

- Chodź tu do mnie, dziewczyno. Wytrzyj nosek. I posłuchaj uważnie. Żaden mocarz tego świata, żaden waligóra ani osiłek nie zdoła sparować ciosu zadanego ogonem oszluzga, kleszczami gigaskorpiona lub pazurami gryfa. A taki właśnie oręż imitują wahadła.


Krew elfów, str.

Gigantyczny skorpion. Scarletia. Przera­ża. Wicht. Lamia. Krabopąjąk. Potwory żyjące na pusty­niach.


Czas pogardy, str. 254