Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Giambattista

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Giambattista - jeden z pierwszych czarodziei, wraz z Janem Bekkerem selekcjonował Wybrańców. Był uczestnikiem zawarcia Unii Novigradzkiej. Autor "Mocarstwa Żywiołów".

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Czarodziejka, zadowolona z postępów dziewczynki, zwolniła tempo edukacji. Miały więcej wolnego czasu. Wieczory spędzały na czytaniu ksiąg, razem lub oddzielnie. Ciri przebrnęła przez Dialogi o naturze magii Stammelforda, Mocarstwa żywiołów Giambattisty, przez Magię naturalną Richerta i Moncka.


Krew elfów, str. 279

- A to? Jakie wydarzenie przedstawia ten obraz?
- Poznawanie Wybrańców. Bekker i Giambattista pod­dają magicznemu testowi dzieci kolejnych przybywają­cych osadników, by wykryć Źródła. Wyselekcjonowane dzieci będą odebrane rodzicom i zabrane do Mirthe, pier­wszej siedziby magów. Oglądasz właśnie historyczny mo­ment. Jak widzisz, wszystkie dzieci są przerażone, tylko ta rezolutna bruneteczka z pełnym ufności uśmiechem wyciąga ręce do Giambattisty. To sławna później Agnes z Glanville, pierwsza kobieta, która została czarodziejką. Ta niewiasta za nią to jej matka. Smutna jakaś.


Czas pogardy, str. 133

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • "Gian" i "Battista" to dwa imiona włoskie.