Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Ghule i Alghule

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Ghule i Alghule
Tw3 book brown.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
50 Novigradzkie korony
Kupno
123 – 146 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Reading this book provides bestiary entries for ghuli i Alghuli i formula for and Odwar z alghula. It can be purchased from the following merchants:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Jeśli zaś chodzi o ghuli genezę, hipotezy stawiano różnorakie. Niektórzy badacze utrzymują, iż monstra te powstały z niegodziwców, co w mięsie ludzkiem się rozsmakowali, występkiem którem ściągnęli na siebie gniew niebios. Bogowie ukarali ich zatem, odbierając im duszę, rozum i wypaczając człowieczą formę.

Moje eksperymenta wykazują jednak, iż anatomya ghuli zbyt mało wykazuje zbieżności z ludzką, ażeby ta teza prawdziwa być mogła. Wszelakie podobieństwa w aparycji między ghulami a człowiekiem, wyraźne szczególnie w kształcie i proporcjach fizys, są jedynie wynikiem przypadku. Zdaje się więc, iż ghule, jak również ich nikczemni kuzyni alghule, są stworzeniami postkoniunkcyjnemi – to jest takiemi, które do universum naszego przedostały się wbrew naturze i gwałtem z innego wymiaru.