Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Gael

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Gael

Tw3 journal gael locked.png

Tw3 journal gael.png

Szczegóły
Rodzaj
Wampiry
Odmiany
Katakan
Występowanie
Oxenfurt
Podatności
Księżycowy Pył
Czarcia Purchawa
Olej przeciw wampirom
Znak Yrden
Znak Igni
Składniki
Mutagen z katakana
Trofeum z katakana
Kieł wampira
Mniejszy niebieski mutagen
Dodatkowe
Deargdeith
Klucz do kryjówki katakana

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Ugryzienie wampira... I mocna woń alkoholu.
–Geralt z Rivii
Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, potwory nie są jednakie. Niczym ludzie, mają unikalne charaktery, preferencje i słabości. Dobrym na to przykładem jest katakan, który żerował na mieszkańcach Oxenfurtu. Być może ze względu na częste kontakty z uniwersytecką młodzieżą, ów wampir przejawiał wyjątkowy apetyt na krew zaprawioną mocnym alkoholem – a także wszelkiej maści błyskotki.

Wysokoprocentowa dieta najwyraźniej służyła wampirowi. Był bowiem niezwykle silny, szybko regenerował utracone zdrowie, jego pazury wywoływały silne krwawienie – a jakby tego wszystkiego było mało, potrafił rozmyć się w powietrzu, by potem pojawić się za plecami przeciwnika i zadać znienacka zabójczy cios. Całe szczęście, przed tymi zdradzieckimi atakami można osłonić się Znakiem Quen, a z pomocą Yrden – schwytać potwora w pułapkę.
Aby zwabić wampira, wiedźmin wykorzystał preferencje potwora i odpowiednio się zaprawił, zamiast eliksirów wypijając przed walką znaczną ilość taniego wina. Nieco utrudniło to może wyprowadzanie celnych ciosów, ale wiedźmin w końcu pokonał katakana – a następnego dnia zmagał się już nie z potworami, lecz potwornym kacem.