Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Górna Posada

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Górna Posada - niewielka wieś w Dolinie Kwiatów.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Jaskier zszedł ostrożnie ze schodków karczmy, niosąc dwie ociekające pianą stągwie. Klnąc pod nosem, przecisnął się przez grupkę tłoczących się wokół ciekawskich dzieciaków. Przeszedł skosem przez podwórze, omijając krowie placki.
Dookoła wystawionego na majdan stołu, przy którym wiedźmin rozmawiał ze starostą, zebrało już się kilkunastu osadników.

Ostatnie życzenie, str. 173
- Spójrzcie tylko tam, widzicie te góry? Tam elfy mieszkają, tam jest ichnie królestwo. (...) Zgroza. Kto tam pójdzie, ten już nie wraca.
Ostatnie życzenie, str. 174
Wyjechali za ostatnie płoty, na gościniec wśród zagonów żółtych od rzepaku i falujących na wietrze łanów zboża. Drogą, w przeciwnym kierunku, ciągnęły wyładowane wozy.
Ostatnie życzenie, str. 175

Zobacz także:[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Posadą na średniowiecznej Rusi nazywano rodzaj osady służebnej położonej pod warownią lub monastyrem (prawosławnym klasztorze).
  • Posada Górna to także miejscowość w województwie podkarpackim.