Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Folan

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Folan
Tw3 journal folan.png
Folan
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Blond
Kolor oczu
Niebieski
Narodowość
Skellige
Przynależność
Klan Tuirseach

Geralt first encounters Folan in a large cauldron, about to be made into "warrior stew" by two ice trolls, in a cave north of Opuszczona wieś on Undvik.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Na wezwanie Hjalmara do odbicia Undvik odpowiedziało wielu dzielnych wyspiarzy. Jednym z nich był serdeczny druh i przyjaciel z lat dziecięcych, Folan, syn Ulfa. Pochodzący z klanu Tuirseach śmiały żeglarz i zawołany łucznik bez wahania przyłączył się do niebezpiecznej wyprawy.

Zakończyłaby się ona dlań fatalnie, gdyby nie zimna krew i opanowanie wiedźmina, który uratował Skelligijczyka z łap trolli, wygrywając jego życie w grze w zagadki.
Folan dowiódł kunsztu łuczniczego, walnie przyczyniając się do zwycięstwa w ostatecznej walce z lodowym gigantem. Jego czyny do dziś sławione są w czasie uczt na Kaer Trolde.
By spłacić dług zaciągnięty u Białego Wilka, Folan ruszył wraz z Hjalmarem na pomoc w obronie Kaer Morhen przed Dzikim Gonem. Tam, z dala od rodzinnych stron, Folan poległ, walcząc ramię w ramię z przyjaciółmi.