Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Filavandrel aén Fidháil

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Filavandrel.jpg

Filavandrel aén Fidháil ze Srebrnych Wierzb, z rodu Feleaornów z Białych Okrętów - dawniej władca wolnych elfów z Dol Blathanna. Obecnie główny doradca Enid an Gleanna, władczyni Dol Blathanna.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Serial[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Koń, który wjechał na polankę, był snieżnobiały, grzywę miał długą, miękką, jedwabistą jak włosy kobiety. Włosy jeźdźca siedzącego na bogatym siodle były identyczne w kolorze, ściągnięte na czole opaską wysadzaną szafirami. (...) Jego czarne, palące oczy, błyszczące niczym gwiazdy w pobladłej twarzy, były sino podkrążone, jak gdyby przez kilka nocy z rzędu nie zaznał snu.


Ostatnie życzenie, str. 201

- Wycofajmy komanda z Temerii, Redanii i Kaedwen - zaproponował białowłosy elf. - Wycofajmy wszystkich walczących z ludźmi Scoia'tael.


Czas pogardy, str. 227

- [...] Jestem Filavandrel aén Fidháil ze Srebrnych Wież, z rodu Feleaornów z Białych Okrętów. Obecnie wygnany i wyszczuty na kraniec świata, jestem Filavandrel z Krańca Świata.


Ostatnie życzenie, str. 203

Dane z pozostałych źródeł[edytuj | edytuj kod]

W filmie i w serialu w rolę Filavandrela wcielił się Daniel Olbrychski. W serialu the witcher w postać Filavandrela _aen_Fidhal wciela się Tom Canton.