Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Filavandrel aén Fidháil

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Filavandrel.jpg

Filavandrel aén Fidháil ze Srebrnych Wierzb, z rodu Feleaornów z Białych Okrętów - dawniej władca wolnych elfów z Dol Blathanna. Obecnie główny doradca Enid an Gleanna, władczyni Dol Blathanna.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Serial[edytuj | edytuj kod]


The Witcher (po polsku Wiedźmin)[edytuj | edytuj kod]


Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Koń, który wjechał na polankę, był snieżnobiały, grzywę miał długą, miękką, jedwabistą jak włosy kobiety. Włosy jeźdźca siedzącego na bogatym siodle były identyczne w kolorze, ściągnięte na czole opaską wysadzaną szafirami. (...) Jego czarne, palące oczy, błyszczące niczym gwiazdy w pobladłej twarzy, były sino podkrążone, jak gdyby przez kilka nocy z rzędu nie zaznał snu.


Ostatnie życzenie, str. 201

- Wycofajmy komanda z Temerii, Redanii i Kaedwen - zaproponował białowłosy elf. - Wycofajmy wszystkich walczących z ludźmi Scoia'tael.


Czas pogardy, str. 227

- [...] Jestem Filavandrel aén Fidháil ze Srebrnych Wież, z rodu Feleaornów z Białych Okrętów. Obecnie wygnany i wyszczuty na kraniec świata, jestem Filavandrel z Krańca Świata.


Ostatnie życzenie, str. 203

Dane z pozostałych źródeł[edytuj | edytuj kod]