Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Fabricio

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Fabricio
Tw3 bw fabricio.jpg
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Brązowy
Narodowość
Toussaint
Profesja
Winiarz

Fabricio - mistrz winiarski, zarządca książęcej winnicy w Castel Ravello. Był osobiście odpowiedzialny za proces produkcji specjalnego wina Sangreal przeznaczonego wyłącznie na książęcy stół. Osobiście ustawiał macerację, pieczętował beczki i jako jedyny miał dostęp do piwnicy, gdzie wino dojrzewało.

Jego ojciec przehulał rodzinny majątek, więc syn żył jak żebrak dopóki księżna nie mianowała go zarządcą Castel Ravello. Dzięki wiedzy o winie otrzymanej od ojca spisywał się na stanowisku. Zarządzał winnicą bardzo sprawnie i prowadził skrupulatną księgowość. Anna Henrietta uważała go za lojalnego.

W trakcie śledztwa w sprawie morderstw w Toussaint Geralt, Anarietta i Damien de la Tour trafili do winnicy z podejrzeniami, iż Sangreal zostało skradzione. Po zbadaniu piwniczki i przesłuchaniu Fabricio przyznał się do wszystkiego. Sprzedał jedną beczkę bandzie dowodzonej przez Cintryjczyka. Skusiła go zawrotna suma, którą oferowali. Mistrz winiarski marzył o wykupie rodzinnego majątku. W Castel Ravello żyło mu się dobrze i dostatnio, ale nic nie było jego, a jako arystokrata chciał mieć własną posiadłość. Gdy jego przestępstwo wyszło na jaw Fabricio trafił do lochu, gdzie miał oczekiwać na proces za zdradę stanu.

Zadania[edytuj | edytuj kod]