Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Ewald Borsody

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Ewald Borsody
Tw3 journal ewald.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
mężczyzna
Kolor włosów
Czarny
Kolor oczu
Ciemny
Tytuł(y)
Właściciel Domu Aukcyjnego (opcjonalnie)
Narodowość
Redania
Przynależność
Ród Borsodych
Profesja
Złodziej

Ewald Borsody - postać z dodatku Wiedźmin 3: Serca z Kamienia. Syn Maksymiliana Borsodego i brat Horsta Borsodego. Geralt spotyka go w trakcie zadania Sezamie Otwórz Się, kiedy to musi zdobyć Dom Maksymiliana Borsody'ego dla Olgierda von Evereca.

Planuje zorganizować napad na Dom Aukcyjny brata w celu odzyskania utraconego majątku.

Swoją prawdziwą tożsamość wyjawia dopiero podczas konfrontacji z bratem w skarbcu Domu Aukcyjnego. Geralt ma wtedy cztery możliwości do wyboru:

  1. Stanąć po stronie Horsta, zabić Ewalda, ale także Horsta, gdy ten po walce nie będzie chciał oddać Domu Maksymiliana Borsodego.
  2. Stanąć po stronie Horsta, zabić Ewalda i dogadać się z Horstem - wiedźmin weźmie Dom Maksymiliana Borsodego, a Borsody znajdujący się w nim testament.
  3. Stanąć po stronie Ewalda, zabić Horsta, ale także Ewalda, gdy ten po walce nie będzie chciał oddać Domu Maksymiliana Borsodego.
  4. Stanąć po stronie Ewalda, zabić Horsta i dogadać się z Ewaldem - wiedźmin weźmie Dom Maksymiliana Borsodego, a Borsody znajdujący się w nim testament.

Tylko jedno wyjście nie kończy się śmiercią Ewalda. Jeśli Geralt postąpi właśnie tak, podczas przemierzania ulic Oxenfurtumożna usłyszeć rozmowę mieszczan, z której wynika, że Ewald został nowym właścicielem Domu Aukcyjnego, a Horstowi wyprawiono pogrzeb podając do wiadomości publicznej, że zmarł na zawał. Jednakże mieszczanie nie do końca wierzą w tę wersję.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Jeśli Geralt stanął po stronie Ewalda , ale nie wzioł papierów:
W sporze między braćmi Geralt stanął po stronie swego wspólnika, Ewalda – i wspólnymi siłami pokonali Horsta i jego obstawę. Ewald odpłacił się wiedźminowi w najgorszy możliwy sposób – próbował go oszukać i zatrzymać obiecany Geraltowi Dom Maksymiliana Borsody’ego dla siebie. Całe szczęście, wiedźmin zachował zimną krew i zamiast ukrócić Ewalda o głowę, zaproponował mu satysfakcjonujący dla obu stron kompromis. Wkrótce potem ich drogi się rozeszły – Ewald przejął rodzinny majątek, a Geralt wrócił na wiedźmiński szlak.
Jeśli Geralt stanął po stronie Ewalda ale domagał się papierów :
W sporze między braćmi Geralt stanął po stronie swego wspólnika, Ewalda – i wspólnymi siłami pokonali Horsta i jego obstawę. Ewald odpłacił się wiedźminowi w najgorszy możliwy sposób – próbował go oszukać i zatrzymać obiecany Geraltowi Dom Maksymiliana Borsody’ego dla siebie. Tego było już za wiele nawet jak dla spokojnego zwykle wiedźmina – stalowy miecz znów poszedł w ruch, a po chwili Ewald legł koło znienawidzonego brata. Tak zakończyła się historia rodu Borsodych.
Jesli Geralt staną po stronie Horsta:
W sporze między braćmi Geralt stanął po stronie Horsta. Choć starszy Borsody był niewątpliwie arogancki i opryskliwy, przynajmniej nie próbował wiedźmina oszukać i wykorzystać do własnej wendetty tak jak Ewald. Tym samym przygotowywany przez długie lata plan Ewalda spalił na panewce – a on sam zginął od wiedźmińskiego ostrza.