Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Ernst van Hoorn

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Ernst van Hoorn
Tw3 ernst van hoorn.jpg
Ernst var Hoorn
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Ciemny
Kolor oczu
Niebieski

Ernst van Hoorn – postać występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kupiec, który zmonopolizował novigradzki rynek kowalski. Bliski przyjaciel Tasaka, często grywają razem w karty. Miesza się w politykę miasta i ma w kieszeni członków Rady.

Przed akcją gry[edytuj | edytuj kod]

Ernst postanowił zawładnąć rynkiem kowalskim Wolnego Miasta. Sabotował warsztaty konkurencji, wykupywał cudze weksle za bezcen i oskarżał przeciwników przed rajcami. Jedną z ofiar był Hattori oskarżony o bycie havekarem. Elf próbował się bronić, ale van Hoorn miał już wtedy poparcie Tasaka i Rady Miejskiej. Kupiec zmonopolizował transporty żelaza w Novigradzie i wszystkie dostawy przechodziły przez niego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Hattori prosi Geralta o pomoc w ponownym otworzeniu warsztatu. Wiedźmin spotyka Ernsta podczas okradania jego magazynu ze składników rzemieślniczych. Dochodzi do walki wygranej przez Geralta i Sukrusa. Skelligijski najemnik chce wywieźć van Hoorna na Wyspy. W ten sposób kowalstwo w Novigradzie znowu staje się wolne.

Zadania[edytuj | edytuj kod]