Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Eredin Bréacc Glas

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Eredin Bréacc Glas
Tw3 journal eredin.png
Module
|- Informacje
Przydomek / pseudonim(y)
Królobójca , Krogulec
Rasa
Aen Elle
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Czarny
Kolor oczu
Zielony
Tytuł(y)
Król Dzikiego Gonu
Eredin jako król Dzikiego Gonu

Eredin Bréacc Glas - elf, dowódca konnicy. (Prawdopodobnie nieumyślny) zabójca Auberona Muircetacha. Niegdyś posiadał władzę nad Wrotami Światów. Przywódca oddziału, znanego jako Dziki Gon, a który przez niego samego był nazywany Dearg Ruadhri (Czerwonymi jeźdźcami). Jednorożce określały Eredina mianem krogulca. Wraz z lisem (Avallac'hem) dwójka tych elfów była rzeczywistymi władcami Aen Elle.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

W trzeciej części gier o wiedźminie Eredin jest wrogiem numer jeden dla Geralta, Ciri i jej nauczyciela, Avallac'ha, który zwraca się przeciw niemu. Jako dowódca Dzikiego Gonu wyrusza, aby pojmać Cirillę i wykorzystać ją do otwarcia bramy między światem Aen Elle, a ziemskim w celu podbicia go wraz z dowodzoną przez niego armią. W tym samym czasie Ciri poszukuje również cesarz Nilfgaardu Emhyr var Emreis, który chce, aby jego córka zajęła należne jej miejsce na tronie. Mimo trwania III Wojny Północnej, Emhyr nakłania do pomocy Yennefer, a potem Geralta, poszukujących Ciri celem zapewnienia jej bezpieczeństwa i pomocy w walce z Dzikim Gonem. Najważniejszymi sojusznikami Eredina są jego generałowie – Imlerith i Caranthir. Z jego ręki ginie Crach an Craite. Ostatecznie zostaje zabity przez Geralta.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Książkowy opis broni Eredina jest bardzo podobny do broni samurajów - katany.
  • Podczas pierwszego spotkania w świecie elfów Aen Elle, uratował Ciri i Avallac'ha przed jednorożcami. Ciri spytała wtedy Avallac'ha, czy to Eredin będzie musiał być ojcem jej dziecka.
  • W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon dwa razy zdejmuje maskę. Pierwszy raz w Kaer Morhen, drugi raz przed walką z Geraltem na śmierć i życie.
  • Elfowi głos podkłada Jacek Mikołajczak, który wcześniej dubbingował Azara Javeda.
  • Jest świetnym szermierzem, a na dodatek potrafi władać bardzo potężną magią.
  • Można powiedzieć, że uratował Ciri przed Bonhartem, któremu oznajmił, że nie jest jego własnością. Bonhart usłyszał w swojej myśli rozkaz i groźbę od Króla upiornych jeźdźców. Brzmiał on: Precz, śmiertelniku.
  • Definitywnie był on, obok Vilgefortza, najgroźniejszym wrogiem Geralta i Ciri. Mimo to, że w grze Wiedźmin 3 ze wszystkich dowódców Gonu jest najłatwiejszy do pokonania.
  • Jego nazwisko nie zostało wypowiedziane ani razu w grze.
  • Pomimo tego, że jest głównym antagonistą trzeciej części gry, wypowiada w niej jedynie 12 zdań.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

{{{3}}}
Pani Jeziora, str. 159

Byli jednakowego wzrostu, to znaczy niezwykle wysocy. Ale twarz Avallac'ha była łagodna, a twarz czarnowłosego przywodziła na myśl drapieżnego ptaka. Jasny i czarny, pomyślała. Dobry i zły. Światło i mrok.


Pani Jeziora, str. 160