Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Elza

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Karczmarz Elza
Tw3-elsa-01.png
Elza
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Kobieta
Kolor włosów
Szary
Kolor oczu
Brązowy
Narodowość
Temeria
Profesja
Karczmarka
Rodzina
Bram (kuzyn)
Żal to mi jej może było z pół roku temu, po śmierci króla Foltesta. A teraz... Teraz to ja tylko chcę, żeby już spokój nastał.
― Elza on post-war Temeria, Wiedźmin 3


Elza – właścicielka Karczmy w Białym Sadzie. Pojawia się w Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie pomaga Geraltowi i Vesemirowi w odnalezieniu czarodziejki Yennefer.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Elza pojawia się po raz pierwszy w Karczmie w Białym Sadzie, gdzie wiedźmini przyjeżdżają by zapytać o Yennefer. Wcześniej jeden z klientów mówi jej, aby zdjęła ze ściany herb z liliami temerskimi, żeby Nilfgaardczycy za to jej nie powiesili. Mimo, że starszy chłop jej tego odradza, karczmarka jednak go zdejmuje. Wtedy do karczmy wchodzą Geralt i Vesemir. Kobieta jak tylko słyszy, że wiedźmini uratowali jej kuzyna, oznajmia, że wszystko dla nich jest u niej na jej koszt. Niestety Elza nie potrafi pomóc wiedźminom i proponuje, aby popytali się przejezdnych.

Kiedy później po zabiciu gryfa Geralt i Vesemir chcą opuścić Biały Sad, jedna z klientek, Litka, pyta Elzę gdzie herb Temerii. Gdy się dowiaduje, że został zdjęty, drwi czy nie powiesi zamiast niego herbu Nilfgaardu. Karczmarka stara się ją ignorować, Litka wali jej głową w stół. Geralt i Vesemir chcą jej pomóc, ale zdenerwowani Temerczycy prowokują ich do bójki, podczas której wiedźmini zabijają ich. Świadkowie kulą się z przerażenia, a wtedy Elza każe im się wynieść.

Pojawia się ponownie, na koncercie Priscilli w Zimorodku. Kiedy rozpoznaje Geralta mówi wszystkim, że to on zamordował Temerczyków w Białym Sadzie. Zostaje jednak uciszona przez pozostałych widzów, a Geralt zostaje zabrany przez Priscillę.

Sells[edytuj | edytuj kod]

She sells składniki alchemiczne:

Jadalne:

And the following Gwint cards:

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • Be sure to buy all the gwent cards from her before finishing the prologue.

Filmy[edytuj | edytuj kod]

Geralt and Vesemir's Arrival Inn Massacre