Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Eliksir z serca golema

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Eliksir z serca golema
Potion Golems pith.png
Opis
Składniki
Substances Golems obsidian heart.pngSubstances Vitriol.pngSubstances Aether.pngSubstances Quebrith.pngSubstances Hydragenum.png
Baza
Mocny Alkohol
Efekty
wypicie eliksiru umożliwia uzyskanie specjalnego ulepszenia związanego z atrybutem Inteligencja. Ulepszenie zwiększa natężenie Znaków używanych przez wiedźminów, ale tylko podczas wschodu księżyca.
Toksyczność
brak
Czas działania
natychmiastowy

O golemach zwykło się mówić, ze to bezwolne konstrukty. Stały się wręcz synonimem bezmyślności. Tymczasem tylko potężni magowie wiedzą, ile zachodu potrzeba, aby zakląć kamienne serce golema i zmusić sztuczny twór do wykonywania najprostszych rozkazów. Magowie-renegaci nauczyli się wytwarzać silny eliksir pogłębiający mutacje wiedźmińskiego mózgu. Napój ten wykorzystuje skomplikowaną magie zawartą w skalnej bryle, nazywanej sercem golema.

Działanie: wypicie eliksiru umożliwia uzyskanie specjalnego ulepszenia związanego z atrybutem Inteligencja. Ulepszenie zwiększa natężenie Znaków używanych przez wiedźminów, ale tylko podczas wschodu księżyca.

Recepta[edytuj | edytuj kod]