Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Echinops (zwierzę)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wizerunek z Gry Wyobraźni

Echinops - niewielki potwór przypominający jeża, ssak. Najeżony dużą ilością długich i bardzo ostrych kolców. Potrafi nimi strzelać na odległość około dziesięciu stóp. Kolce te po wbiciu się w cel, łamią się, a końce przemieszczają się głębiej. Kiedy echinops się nie porusza, z wyglądu przypomina olbrzymią kępę trawy.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Zagryzł wargi i ostrożnie przeszedł obok echinopsa. Kolce potwora zafalowały jak macki ukwiału. Ale tylko na moment, potem echinops znieruchomiał i znów zaczął przypominać wielką kępę bagiennej trawy.


Wieża Jaskółki, str.

Na jego drodze, między dwoma stalagmitami, w miejscu, którego ominąć nie mógł, leżał spory echinops, najeżony masą długich kolców. Geralt przełknął ślinę. Wiedział aż nadto dobrze, że echinops potrafił strzelać kolcami na odległość dziesięciu stóp. Kolce miały szczególną właściwość - wbite w ciało łamały się, a ostre końcówki wnikały i "wędrowały" coraz głębiej i głębiej, aż wreszcie dosięgały jakiegoś wrażliwego organu.


Wieża Jaskółki, str. 232

Dane z innych źródeł[edytuj | edytuj kod]

  • Gra Wyobraźni

Niewielki stwór zamieszkujący podziemia i kopalnie. Najeżony jest masą długich kolców. Znieruchomiały przypomina wielką kępę bagiennej trawy. Potrafi strzelać kolcami na odległość trzech metrów. Kolce wbite w ciało łamią się, a ostre końcówki przemieszczają w głąb ciała.