Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dziennik (przedmiot fabularny)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Icon disambig.svg Ten artykuł dotyczy przedmiot fabularny w grze Wiedźmin 3. Informacje o other uses znajdziesz tutaj: Dziennik.

Quest journal found off Ard Skellig[edytuj | edytuj kod]

Dziennik
Tw3 letter 02.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
On the ground near a corpse on the the small island off the coast of Ard Skellig, east of Osada Redgill
Cena bazowa
Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

To już piąty tydzień mija, odkąd zostałem wynajęty przez księcia Valgridovta z dalekiej krainy, abym pomógł bezpiecznie dotrzeć jego bliskim do Beauclair. Do niedawna to było tylko podejrzenie, ale dziś już jestem pewien, że nasz statek jest tropiony.

Wzięliśmy kurs na brzeg. Kapitan chce uzupełnić zapasy w niewielkiej wsi o nazwie Ursten, a następnie ruszyć w górę Pontaru. Maszty statku, który płynie w ślad za nami wciąż są widoczne na horyzoncie.

Stało się. Toniemy. Byliśmy juz niedaleko brzegu, kiedy zerwał się potworny wiatr. Wichura rzuciła statkiem o przybrzeżne skały. Nabieramy wody. Reja zmiażdżyła mi nogi. Nie wiem co się z nimi stanie. Nie wiem co będzie z potomkami królewskiego rodu, których miałem bezpiecznie dowieźć do Beauclair... Zawoskowane listy polecające zostały w kufrze, który marynarze wyrzucili za burtę, kiedy statek zaczął nabierać wody.

Jeżeli kiedykolwiek wypłyną, jeżeli ktokolwiek je odnajdzie niech wie, że powinna je zobaczyć kobieta reagująca na imię Wiki. Nie zna tutejszego języka, ale jeżeli przeczyta słowa: „Wiedhog latrut alame choir”, będzie wiedziała co z tym zrobić. Mam nadzieję, że przeżyje, bo szczęśliwie wraz z dzieckiem płynęli innym statkiem. Starzec nalega, żeby się rozdzielili. Miał rację. Nie wiem kto nas ściga... Wiem tylko, że umieram...

Mapa[edytuj | edytuj kod]

Tw3 map from a land far far away.jpg

Quest journal in the Ducal palace playroom[edytuj | edytuj kod]

Dziennik
Tw3 book green.png
Przedmiot potrzebny do wykonania zadania
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Desk in the playroom
Cena bazowa
Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This is the journal kept by the governess of both Anarietta and Syanna when they were children.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

-I-

Syanna dała mi dziś laurkę. Przedstawia bezgłowych, zakrwawionych ludzi. Spytałam, czemu to narysowała. Księżniczka odpowiedziała, że to scena z koszmarów, które nawiedzają ją, odkąd tylko pamięta. Faktycznie, Syanna noc w noc budzi się z krzykiem - chyba, że śpi w jednym łóżku z Anariettą.

-II-

Dziewczynki dziś się pokłóciły. Niestety, muszę odnotować, że nie zachowały się jak przystało damom: doszło do rękoczynów. Pierwsza uderzyła siostrę Anna Henrietta. Syanna nie pozostała jej dłużna. Nim zdołałam je rozdzielić, mała Anarietta straciła dwa mleczaki. Natychmiast pobiegła na skargę do rodziców. Jego Książęca Mość nie dał wiary mojej relacji. Cała wina została przypisana Syannie. Dziewczynka została przykładnie ukarana. Anarietta próbowała potem załagodzić sytuację, ale Książę i Księżna byli nieugięci.

-III-

Dziś po raz pierwszy towarzyszyłam dziewczynkom w Krainie Tysiąca Baśni. Spędziłyśmy tam pół dnia. Wpierw bawiłyśmy się z Calineczką, a potem z Rumcajsem. Był niezwykle szarmancki jak na rozbójnika. Chylę czoła przed osiągnięciem mistrza Artoriusa Vigo. Dowiódł, że w magicznych arkanach nie ma sobie równych. Dziewczynki powiedziały, że jeśli miałabym ochotę wybrać się tam sama, wystarczy otworzyć książkę 'Kraina Tysiąca Baśni' i powiedzieć na głos słowa zaklęcia: Expecto ludum!

-IV-

Syannę badali dziś czarodzieje przysłani przez Kapitułę. Nie wiem, do jakich wniosków doszli, ale Jego Książęca Mość jest wyraźnie zmartwiony. Spytałam księcia, co teraz czeka księżniczkę. Nie odpowiedział.

-V-

Uczyłam dziś dziewczynki języka nilfgaardzkiego. Syanna bardzo się przykładała, mimo, że z trudem zapamiętuje nowe słówka. Księżniczka Anarietta wykazuje większy talent, ale i skłonność do psot. Kiedy myślała, że jej nie słyszę, powiedziała pod moim adresem: 'bloede hoel'. Śmiały się z Syanną w niebogłosy.