Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Dziadek

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dziadek

Dziadek - kontrowersyjna postać z gry - kanibal. Nie jest to Leśny Dziadek, którego spotkała Ciri w równoległym świecie, ponieważ wiedźminka owego staruszka zabiła w obronie własnej.

Cytaty z książek A. Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Staruszek, niziutki, ale bynajmniej nie zgarbiony, ubrany był w lnianą koszulę i portki z takiegoż materiału. Na nogach miał wielkie i prześmiesznie wyglądające łapcie z łyka. W jednym ręku dzierżył sękaty kostur, w drugim wiklinową kobiałkę. Jego twarzy Ciri nie widziała dokładnie, kryło ją obszarpane i zwisające rondo słomianego kapelusza, spod, którego wystawał opalony nos i siwa skotłuniała broda.


Pani Jeziora, str. 261

Twarz miał okrągłą, upstrzoną starczymi plamami, ale czerstwą i niewiele pomarszczoną, brwi rzadkie, podbródek mały i bardzo silnie cofnięty. Długie siwe włosy nosił związane na karku w harcap, wierzch głowy miał natomiast zupełnie łysy, błyszczący i żółty jak arbuz.


Pani Jeziora, str. 262

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

Dziadek - staruszek, który nie potrafi sam przejść przez bagna, jest kanibalem. Od woli gracza zależy, czy pozostawić go przy życiu czy też nie. Jeśli go oszczędzimy, da nam receptę na Jad Wisielca i możliwość odpoczynku w jego chacie.