Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Dyskusja użytkownika:Adriannn

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Szanowny Adriannn![edytuj kod]

Jestem ostatnio trochę nieuchwytna, stąd ta zwłoka, za którą przepraszam. Falka spójrz proszę na uproszczone drzewo genealogiczne, które wykonałam na potrzeby artykułu Trojaczki z Houtborga

Kliknij, aby powiększyć.

Trojaczki z Houtborga; schemat autorstwa Wilczycy; wersja poprawiona

Jak widzisz Falka była córką Vridanka, króla Redanii i bliżej nam nieznanej kovirskiej szlachcianki, która była jego pierwszą żoną. Wiemy o niej tylko tyle, że była półelfką i że została porzucona przez męża dla pięknej Cerro.

- (...) Falka była córką Vridanka, króla Redanii. Z małżeństwa, które rozwiązał, gdy w oko wpadła mu piękna Cerro.
(...)
Zachował się dokument, rozwlekle i zawile podający przyczyny rozwodu, ale zachował się również więcej mówiący portrecik pierwszej żony Vridanka, szlachcianki kovirskiej, niewątpliwie półelfki, ale o zdecydowanej przewadze cech ludzkich.


Chrzest ognia, str. 256

Z ową drugą żoną król miał dwóch synów.

Falka przyszła na świat w 1143 roku. Rok po jej narodzinach Vridank odsyła ją z matką do rodzinnego Koviru, i poślubia piękną Cerro. Wiemy także, że Lara Dorren aep Shiadhal elfia magiczka, jedna z Aen Saevherne, Wiedząca, nosicielka Hen Ichaer, Starszej Krwi i ludzki czarodziej Cregennan z Lod poznali się już po narodzinach Falki. Jeżeli nie znasz dokładnie ich historii podpowiadam, że ich miłość, choć początkowo entuzjastycznie przyjęta przez obie rasy, później uznana została za zdradę. W wyniku uknutej intrygi Cregennan z Lod został zgładzony. Zimą Lara Dorren, zaszczuta i ścigana, zmarła z wycieńczenia na pustkowiu, rodząc córkę. Dziecko uratowano cudem. Przygarnęła je Cerro, królowa Redanii i nadała imię Riannon (patrz na przygotowany przeze mnie schemat, aby łatwiej dostrzec powiązania). Można więc powiedzieć, że owa Riannon została przybraną córką Vridanka i Cerro, a zatem przyrodnią siostrą Falki. W roku 1161 po 17 latach przysposobiona Riannon, oficjalnie królewna Redanii, o olśniewającej urodzie, która zaćmiła nawet legendarną urodę jej matki, z wielu konkurentów wybrała Goidemara, młodego króla Temerii. Po trzech latach od ślubu królewskiej pary Falka - pierworodna córka króla - wznieciła rebelię.

Wznieciła powstanie i (podobno) własnoręcznie zabiła Vridanka, Cerro i dwóch braci przyrodnich. Zbrojna rebelia wybuchła początkowo z poparciem części temerskiej i kovirskiej szlachty jako walka legalnej pierworodnej o należny jej tron, ale wkrótce przeistoczyła się w wojnę chłopską o ogromnym zasięgu. Rebelia zaczęła się rozszerzać na inne kraje. Rianon, żona Goidemara, króla Temerii była w ciąży, gdy została przypadkowo pojmana przez rebeliantów Falki i uwięziona w zamku Houtborg. Falka urodziła córkę jednocześnie z bliźniakami Rianon i podrzuciła ją obłąkanej królowej.

Dalsza historia jest nieistotna w obliczu Twojego pytania, dlatego pomijam ją.

Zapytałeś dlaczego Falka wznieciła rebelię?

Pomyśl. Pierworodna córka zostaje wygnana z matką do Koviru. Dwoje następnych dzieci z drugiego małżeństwa jej ojca to synowie, więc z całą pewnością oni otrzymają spuściznę po królu. Jak by tego było mało, przybrana córka ojca Falki i jej macochy wychodzi za mąż i zostaje królową ościennego państwa. A pierworodna na wygnaniu.

Falka zbrojnie upomniała się o władzę, którą powinna dziedziczyć jako pierworodna córka króla, na dodatek (co ważne) z legalnego małżeństwa.

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam Ci tę historię.

W razie pytań, zawsze chętnie pomogę.

Pozdrawiam

14:59, lis 5, 2011 (UTC)Wilczyca

Podziękowania[edytuj kod]

Wielkie dzięki, jak się czyta sagę to tak nie pamięta się wątków w tle :) Dzięki też, że chciało ci się tyle pisać :P

Adriannn 16:29, lis 5, 2011 (UTC)Adriannn


Carduin[edytuj kod]

Skasowałem, bo piszesz głupoty. Smok wcale nie przygniutł Carduina, tylko jednego z rycerzy zakonu. Trzeba

dobrze patrzeć. Na filmiku, ewidentnie widać jak Carduin jest skulony pod ścianą. Poza tym, jest widoczny na końcowym filmiku, który przedstawia Radowida na statku. Dołączam filmik.

Pozdrawiam

FOLTEST55 (dyskusja) 19:07, mar 14, 2013 (UTC)