Dyskusja:Zespół WitcherWiki

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Zespół WitcherWiki

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Zespół WitcherWiki”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Witam. Chciałbym byśmy na tej stronie dyskutowali o globalnych zmianach w WitcherWiki. Dyskusję na "stronie głównej" usunę - od tego czasu będzie poświęcona faktycznie pomysłom dotyczącym tylko strony głównej (czyli - co powinno się tam znajdować i w jakiej formie).

Leim 15:36, 28 sie 2006 (CEST)

Mam prośbę. Kiedy edytujecie jakąś stronę, poprawiajcie "przy okazji" cytaty na nowy format. Bardzo to pomoże mi w późniejszej pracy :)

Leim 11:09, 30 sie 2006 (CEST)

Kiedyś już apelowałem o coś podobnego (; tyle, że przy samym wstawianiu cytatów, żeby je robić według nowego schematu. A i najlepiej, proszę o wstawianie cytatów, wtedy i tylko wtedy, gdy się wie z jakiego tomu ów cytat pochodzi.

Glifion 11:13, 30 sie 2006 (CEST)

można by zrobić jakąś stronę dyskusji do cytatów, przy których jest nieznany tom. ja mam wiedźmina zarówno w papierowej jak i elektronicznej wersji więc mogę wyszukiwać

Pozostaje jeszcze kwestia numeracji stron w poszczególnych wydaniach Sagi. Ja osobiście dysponuję jedynie wersją elektroniczną, a w Companionie można znaleźć numery stron, przy odpowiednich cytatach, ale w wersji z pierwszego wydania. Trzeba się zabrać za stworzenie FAQ, ja chwilowo mam mały nawał roboty, więc w tym tygodniu niewiele ruszę.

Glifion 14:55, 30 sie 2006 (CEST)

Ja osobiście jestem za tym, by numeracje stron odnosić do najnowszego wydania (7 tomów w twardej oprawie) bo jest kompletne i zapewne nie będzie się za bardzo zmieniać.

Leim 15:01, 30 sie 2006 (CEST)

Niestety niektórzy nie dysponują takowym wydaniem. Dlatego ja pozostanę przy pozostawianiu pustego miesca na numer strony. Może na gwiazdkę sobie kupię (;

Glifion 15:16, 30 sie 2006 (CEST)

ja też nie mam najnowszego wydania, więc tu pojawia się problem, szczególnie że większość napisanych haseł jest z cytatami ze starego wydania (stara numeracja). Możemy pisać najwyżej 'str. 67 / 82', innego pomysłu nie mam

Uważam, że nie powinniśmy opierać się jedynie na Sadze, wiele z przedstawionych stworów, bogów ma swoje korzenie w różnych mitologiach.

Glifion 21:43, 30 sie 2006 (CEST)

Swego czasu istniały takie opisy niektórych kreatur. Zdaje się, że zostały usunięte. A pomysł nie jest zły. Jednak wtedy proponowałbym wyraźne zaznaczenie, że opis pochodzi SPOZA sagi.

Plaster 22:34, 30 sie 2006 (CEST)