Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Wiedźmin (gra komputerowa)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Wiedźmin (gra komputerowa)

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Wiedźmin (gra komputerowa)”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Hej! Kto usunął??? Gwynbleidd66 11:51, 21 lut 2007 (CET)

Adres IP wskazuje na użytkownika neostrady. Dobrze że Glifion zablokował go. Sum 21:10, 22 lut 2007 (CET)

Wandale będą blokowani w miarę możliwości, na bieżąco (: Glifion 22:21, 22 lut 2007 (CET)

Mam propozycję... może podzielić tą stronę na kilka podstron? Bo pojawiła się tutaj cała masa informacji...

Proponuje np. wiedzmin_zapowiedzi, wiedzmin_recenzje itp Leim 13:59, 30 cze 2007 (CET)


Można pomyśleć, ale oddzielić teraz wywiady od zapowiedzi będzie trudno. Może Osobny artykuł "Wiedźmin w internecie"?

Sum 21:06, 30 cze 2007 (CEST)

Warto by zaktualizować opis wymagań gry bo się "lekko" zmieniły :) (z tego co czytamy w newsie na gram.pl) Lothar 17:25, 29 wrz 2007 (CEST)

  • Nie orientuję się w waszych zasadach Wiki, ale z punktu widzenia poprawnego wikipedysty artykuł ma problem z neutralnym punktem widzenia i próżnymi wyrażeniami. --89.79.179.214 20:21, 28 lut 2008 (UTC)

niezgodnosci[edytuj kod]

w punkcie o niezgodnosciach gry z tworczoscia sapkowskiego nie podobaja mi sie 2 rzeczy:

-to, ze geralt nie nosil w grze opaski to przeciez zadna niezgodnosc - przeciez stracil pamiec, skad mial wiedziec ze nosi opaske?!!?!?!??! :D

-(chociaz tu juz nie jestem pewien) wydarzenia z gry dzieja sie PO wydarzeniach z ksiazki - wiec czemu rayla mialaby nie zginac?

ODP

No... masz rację Borys123 (jeśli się pomyliłem w nicku to przepraszam), z tym 1 to w sumie mały błąd... więc myślę że można się go pozbyć. Jeśli chodzi o 2... przyznam że nie kojarzę co się stało z Rayla w książce... ostatni raz widzimy ją pod Brenną... Nie! W okolicach Ellander jak Jarre wraz z Lucinne wracają. Więc to też żadna niezgodność...

Pozdrawiam ~>Foltest<~ 06:26, kwi 25, 2011 (UTC)

niezgodność - Yennefer[edytuj kod]

Niezbyt widzi mi się zdanie "żadna postać z gry ani razu nawet nie wspomina imienia Yennefer - kochanki i wielkiej miłości Geralta" w akapicie o niezgodnościach z sagą. Samo w sobie jest prawdzie - w grze ani razu nie pada słowo "Yennefer", ale czy to oznacza już niezgodność z treścią cyklu wiedźmińskiego? Zwłaszcza, że sam fakt istnienia czarodziejki wcale nie jest zapomniany: na początku III aktu, podczas pierwszej rozmowy - z Triss Merigold - Czternasta wspomina, opisane w opowiadaniu "Ostatnie życzenie", zamieszanie dżinem. Podobnie w IV akcie, karczmarz w Odmętach może opowiedzieć Geraltowi historię o "księżniczce, wiedźmince, czarodziejce,", która skądinąd "nazywała się Cirilla", w której to opowieści siłą rzeczy pojawiają się wiedźmin i czarodziejka.

Zgadzam się...[edytuj kod]

Uznanie braku obecności Yennefer w grze, czy faktu, że jej imię ani razu nie pada, za niezgodność z sagą A. Sapowskiego jest przesadą.

Usuwam tę informację.

Pozdrawiam

Wilczyca 17:59, lip 9, 2011 (UTC)

Niezgodności z sagą[edytuj kod]

Chyba nigdzie w sadze nie pada stwierdzenie, że echinops jest zwierzęciem, a nie rośliną. To fantazja twórców Gry Wyobraźni. Jak dla mnie artystyczna interpretacja grafików z RED jest jak najbardziej na miejscu, nie "wywraca" sagi do góry nogami.


Mateusz Bartosik 20:14, lip 10, 2011 (UTC)

Pani jeziora[edytuj kod]

Pani jeziora.


Dlaczego w grze Pani jeziora jest zielona, w ksiażce byla normalna kobieta?

178.37.75.207 22:43, sty 3, 2012 (UTC)Pawel

W sadze nie występuje Pani Jeziora. Tak nazywano Ciri, jednak boginka z wyspy w grze komputerowej nie ma z nią nic wspólnego.

Mateusz Bartosik 18:06, sty 4, 2012 (UTC)

Jak to nie występowała? o.O A Nimue i Condwiramurs? Jeśli chodzi o pytanie no to nie wiem... Ona jest zagadkowa, na pewno pochodzi z przyszłości. Jednak według Sapkowskiego Pani Jeziora jeszcze się nie narodziła. W Chrzcie ognia było jak dziadek Pogwizd opowiadał bajki i tam była mała Nimue -> Pani Jeziora. Jednak to wydarzenie dzieje się dopiero 100 lat po pogromie w Rivii. Może chciała tylko taka postać przybrać specjalnie dla Geralta, żeby ten postrzegał ja jako nimfę?.. Nie wiadomo.

FOLTEST55 14:30, sty 5, 2012 (UTC)

Żadna z postaci z sagi nie była tą samą postacią co Pani Jeziora z gry! Najwyraźniej wielu bohaterów było tak nazywanych.

Mateusz Bartosik 23:40, sty 5, 2012 (UTC)