Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Wiedźmińska Wiki

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Wiedźmińska Wiki

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Wiedźmińska Wiki”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Tutaj można dyskutować na tematy ogólne, dotyczące Wiki. Archiwalne dyskusje można znaleźć na stronie Dyskusja:Strona główna/Archiwum 1

Postaci vs. postacie[edytuj kod]

Pierwsze co razi już na stronie głównej, to "postaci" zamiast "postacie" w mianowniku. I mimo, że jako pojedyncze wyrazy obie wersje są poprawne, to już w połączeniu z liczebnikami - nie. Poza tym, skoro istnieje wersja mianownika jednoznacznie różniąca się od pozostałych przypadków, to dlaczego kaleczyć język wersją dwuznaczną? Nie wiadomo od razu, czy chodzi o mianownik czy dopełniacz. Optuję za zmianą.

W mianowniku liczby mnogiej: postaci czy postacie? Obie formy są uznawane za poprawne, ale w połączeniach z liczebnikami dopuszczalna jest tylko jedna z nich, np. dwie, trzy, cztery postacie, a nie postaci, por. Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. A. Markowskiego.

źródło

Marooned 17:22, 3 stycznia 2008

Site[edytuj kod]

A szczerze o co tu chodzi ? Rozumiem że to inna, odmienna wiki od tej CDProjektu - http://wiki.thewitcher.com ? 83.9.254.154 10:27, 24 cze 2008 (UTC)

To ta sama wiki - http://wiki.thewitcher.com przekierowuje tutaj. Ausir 00:56, 12 sie 2008 (UTC)

Szablony[edytuj kod]

Prosiłbym kogoś, kto się na tym zna, żeby pozmieniał ustawienia kolorów w szablonach, np. w zadaniach mamy czarną czcionkę i czarne tło - tymczasowo zmieniłem kolor tła na biały. Nie zaobserwowałem jednak zmiany w samych hasłach.

Glifion 18:11, 22 lip 2009 (UTC)

Szablony powinny być tak tworzone, żeby wyglądały dobrze w przypadku zastosowania jakiejkolwiek ze skórek wiki. Teraz pojawiają się problemy wynikające ze zmiany koloru czcionek w zależności od skórki. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Glifion 10:59, 23 lip 2009 (UTC)

Poprawienie rankingu w wyszukiwarkach[edytuj kod]

Hej,

chciałam zwrócić uwagę na nazwę Strony głównej na tej wiki. Nazwa taka jak wszystkie, "Strona główna", wiele wyszukiwarkom nie mówi, także aby podnieść pozycję Waszej wiki w rankingach wyszukiwarek tj. Google, proponuję nazwę tą zmienić na bardziej związaną z tematyką tej wiki. Najprostszym przykładem może być po prostu: "Wiedźmin Wiki".

Pozdrawiam : )

Chronologia[edytuj kod]

Czy mógłby ktoś stworzyć stronę gdzie by były chronologicznie napisane co pierwsze np.Serial->książki->film->gra(to tylko przykład)Bartek102:Profil Dyskusja 10:11, cze 4, 2010 (UTC)

Spoilery na głównej[edytuj kod]

Bardzo bym prosił, abyście usunęli "Czy wiesz, że..." ze strony głównej, gdyż jest ono pełne spoilerów i osoby, które nie przeczytały jeszcze sagi, a mają taki zamiar (ja np. czytam teraz "Chrzest ognia") mogą się nieźle rozczarować, kiedy po wejściu na stronę powita ich 20 linijek spoilerów.

Usunąłem te co bardziej spoilerowe. Ausir(talk) <staff/> 08:13, maj 17, 2011 (UTC)
Dzięki za szybką reakcję. :), OP, 21:48, maj 17, 2011 (UTC)

Ostatnie zmiany[edytuj kod]

Ciekawi mnie bardzo dlaczego na Stronie Głównej nie ma "Ostatnich zmian". Dodatkowo dziwne, że strona główna polskiej wiki, odbiega wizualnie tak bardzo od jej angielskiej wersji.

Może czas na zmiany?

Vilgefortz z Roggeveen 09:44, maj 26, 2011 (UTC)

Krótkie pytanie[edytuj kod]

Dlaczego na angielskiej wiki jest więcej artykułów?


Idaret 17:35, cze 21, 2011 (UTC)

Chciałbym przypomnieć, że na stronie głównej w celach istnienia tejże Wiki jest przedstawienie świata z książek Sapkowskiego, a w drugiej kolejności dodanie informacji na temat gier i innych mediów. Dlaczego zatem, kurka wodna, ciągle ktoś edytuje artykuły, wciskając informacje z gier w tekst żywcem wyjęty z książek, mieszając jedno z drugim? I dlaczego w opisie wielu państw pojawiają się jako władcy postacie, które obejmą te trony tylko PO wydarzeniach z gier, w dodatku warunkowo, jeżeli gracze podejmą taką decyzję i jeżeli dożyją? Chronologia powinna stanąć na wydarzeniach kończących sagę, a jedynie podtytuły "W grze" bądź podobne powinny opisywać wydarzenia sugerowane przez CDP RED! Trzymajmy trochę kanon i nie mieszajmy fanfiction, jakie uprawiamy grając w Wiedźmina i Wiedźmina 2 z informacjami podanymi przez ASa. Jeżeli ktoś będzie chciał tak sobie ten świat wyobrażac, to jego wola, ale nie narzucajmy tego!

Nowy artykuł z Arkadii[edytuj kod]

Zastanawiam się czy mozna dodać tutaj stronę z Arkadii? Mam na myśli Az'Rhat.

FOLTEST55 16:21, sie 2, 2011 (UTC)

WYGLĄD!!![edytuj kod]

Zauważyłem że na angielskiej i niemieckiej wiki jest inna strona główna... Czy dało by się zrobić taką samą u nas? Ja nie potrafię :(

FOLTEST55 14:19, wrz 15, 2011 (UTC)

Zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji. Może dzięki temu choć odrobinę wpłyniemy na grę Wiedźmin 3!!![edytuj kod]

Mam propozycję. W imieniu fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego i twórców strony wiedźmin.wikia.com zaapelujmy do CD Project o to, aby w grze Wiedźmin 3 pojawiły się postacie z sagi które do tej pory pominięto i ich nie pokazano. Dzięki temu nowa gra będzie bardziej zakorzeniona w książkach a osobom w nią grającym pozwoli choć trochę lepiej i głębiej poznać sagę Wiedźmina a także różnorodność skonstruowanego świata. U tych zaś którzy tę twórczość znają, może dzięki temu w czasie grania w Wiedźmina 3 nie raz pojawi się uśmiech na ustach gdy wreszcie zobaczą tych na których czekali do tej pory w grze :)

Te osoby to:

1. Francesca Findabair

2. Radcliffe z Oxenfurtu

3. Fabio Sachs (np: jako kapitana okrętu wojennego Temerii :)

4. Crach an Craite

5. Emiel Regis

Chciałem zapoczątkować na tej stronie dyskusję. Jeżeli się ze mną zgadzacie to podawajcie wasze kandydatury osób i wspólnie wybierzmy 5 o których umieszczenie w grze poprosimy CD Project. Musimy się spieszyć. Proszę więc was o szybki odzew abyśmy mogli jeszcze w lutym skierować petycję do CD Project. Mam nadzieję, że nasza akcja zakończy się powodzeniem!

Mithrandir24 (dyskusja) 16:47, lut 5, 2013 (UTC)Mithrandir24Mithrandir24 (dyskusja) 16:47, lut 5, 2013 (UTC)

Ciekawe. Nie wiem czy to aktualne, ale dam moje typy:

1.Dijkstra

2.Chappelle (namiestnik do spraw bezpieczeństwa Novigradu)

3.Tankred Thyssen (syn Esterada)

4.Crach an Craite (najlepiej, aby jego wygląd byl wzorowany na serialowym :) )

5.Cyrus Engelkind Hemmelfart (hierarcha Novigradu, niech bedzie podobny do papieża)

Liczę, że do wojny włączy się Kovir i reszta północy, Novigrad zareaguje, a Dijkstra powróci. Tak na szybkiego.

Adriannn (dyskusja) 19:55, mar 4, 2013 (UTC)


Hmmm... Redzi nie czytają Wiki, większy sens ma napisanie tego na forum... SMiki55 (dyskusja) 09:30, mar 8, 2013 (UTC)

Kategorie[edytuj kod]

Nie lepiej zrobić lekką zmianę w kategoriach. Chodzi o nazwę Postaci... zmienić na Postacie... Po prostu ładniej brzmi ;)

@87.116.245.40: Zgadzam się!
@SMiki: A co powiesz na to? We could ask Gw for help in editing and move the pages...
»»Dove«« (dyskusja) 19:22, 17 lut 2015 (UTC)
I'm happy to move whatever pages you need moved, just be very explicit about the spellings you want, since i would not know the difference — Game widow (talk) 20:18, 17 lut 2015 (UTC)
It can be changed, I do not attach importance to it. So it would be change "Postaci" word into "Postacie" in categories like Kategoria:Postaci w grze Wiedźmin 2, Kategoria:Postaci w sadze o wiedźminie etc... Maybe using a bot will be good option? SMiki5five (dyskusja) 15:48, 18 lut 2015 (UTC)