Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Słownik Starszej Mowy

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Słownik Starszej Mowy

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Słownik Starszej Mowy”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Wróciłem do lektury "Pani Jeziora", stąd pragnę by rozwiano moje wątpliwości. Mianowicie: Aen Seidhe w tym artykule jest przetłumaczone jako "elf". Jednak z tego co doczytałem (bezpośrednio w książce) to: Aen Seidhe są elfami świata pierwotnie nam znanego z fabuły ksiażki. Ciri, jak wiemy, trafia do świata Króla Olch, który jest zamieszkiwany przez Aen Elle, również elfy, różniące się jedynie gatunkiem (odmienna mowa, warunki fizyczne etc.). Nasuwa mi się pytanie, czy mój tok rozumowania jest słuszny, czy może coś przeoczyłem? Jest to o tyle dla mnie ważne, że motyw odmienności tych ras jest po prostu ciekawy. Uważam, że powinna być zaznaczona w słowniku pewna adnotacja świadcząca o różności tych gatunków.

________________________________________________________________________________________________

Masz rację, Aen Seidhe oznacza Lud Wzgórz, podczas gdy Aen Elle to Lud Olch. Inna sprawa, że dla przeciętnego człowieka nie ma to żadnego znaczenia. Dla elfów jednak ma z całą pewnością.

Mateusz Bartosik 22:55, gru 25, 2011 (UTC)

Oj, czy to konieczne?[edytuj kod]

Właśnie znalazłem dość istotne źródło, przy którym ten słownik wypada blado... Mam na myśli to

SMiki55 21:49, mar 9, 2012 (UTC)

Tu jest dość fajnie wszystko opisane :-)

http://hl.wz.cz/polhl.html


Wg mnie lepiej będzie jak zwyczajnie skopiujemy link powyżej i wklejmy do tego tematu ;)

FOLTEST55 20:35, maj 30, 2012 (UTC)

Cinerea[edytuj kod]

Cinerea - to nie jest żagnica tylko żyrytwa. Żagnicą jest Kejran (Everetia maxiliosa pitti), z którą walczy się w Wiedźminie 2. Mógłby ktoś poprawić ten błąd?


SzogunEathal (dyskusja) 09:47, sie 12, 2012 (UTC)