Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Przewrót na Thanedd

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Przewrót na Thanedd

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Przewrót na Thanedd”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Dlazego po przewrocie na Thanedd zaufanie do czarodziei poważnie spadło i wielu z nich zostało wypędzonych z królewskich dworów ? Bo jakos nie mogę zrozumieć.

Odp.[edytuj kod]

Ja myśle że dlatego że w przewrocie brali udział magowie działajacy na dworach np. Filippa, Triss czy Keira. To moje zdanie. Nie wiem czy to prawda.

FOLTEST55 19:32, wrz 12, 2011 (UTC)

Moim zdaniem...[edytuj kod]

Bardzo upraszczając można powiedzieć, że bezpośrednio zamieszane w wojnę były trzy grupy osób, mianowicie:

  1. decydenci, władcy Północy (królowie i książęta), cesarz Nilfgaardu, wszyscy wpływowi cywile, generałowie, dowódcy poszczególnych oddziałów wojskowych itd. Ogółem wszyscy Ci, który podejmowali decyzje, poruszali pionkami na kolorowych planszach, decydowali o działaniach dyplomatycznych, wojennych itp.
  2. bezpośredni wykonawcy, czyli wszyscy Ci, którym wydawano rozkazy, którzy wcielali ruchy pionków z mapy w życie; żołnierze;
  3. postronni, paradoksalnie, dość często najbardziej poszkodowana grupa. Ci którym palono domostwa, grabiono majątki i gwałcono żony; a wszystko dlatego, że znaleźli się w niewłaściwym miejscu, miejscu, które np. stało się obiektem pożądania jednego z wymienionych w pierwszej grupie;

Tak było od zarania dziejów i nie trzeba być erudytą w dziedzinie, żeby dojść do powyższych wniosków. Są bowiem oczywiste. Niemniej jednak zachodzi tu pewna niezgodność... Jaka? Otórz w tej grze pojawia się jeszcze jedna karta... Czwarta.


Czarodzieje.

Dumni i pyszni, rządni władzy i... wpływów. Ale przede wszystkim potężni. W zależności od potrzeb, od tego, czego oczekiwali od swoich sprzymierzeńców, podzieleni na trzy ugrupowania.

Tych, w których interesie leżało wspieranie Nordlingów, na dworach których służyli. Ci popierający Nilfgaard oraz zdeklarowani neutralni.


Ale zadane pytanie brzmiało: dlaczego po przewrocie władcy wyrzucili swoich doradców z królewskich dworów? Dlaczego czarodzieje stracili zaufanie i status?

Odpowiadam.

Bo wyszli przed szereg. Za plecami władców, którym powinni być wierni, wmieszali się bezpośrednio w losy wojny. Yennefer z Vengerbergu postawiła przed czarodziejami Cirillę z Cintry, która wywieszczyła początek wojny, ukazała ich oczom punkt zapalny, a tym samym dała wiedzę, która sprawiła, że woja rozpoczęła się już wtedy, tam, na Thanedd.

Dlaczego zatem królowie pogniewali się na swych doradców, którzy jakoby mieli działać w ich interesie?

Bo czarodzieje mieli swój sekretny powód, dla którego porzucili ład i rozpętali zawieruchę przewracającą dawny porządek świata. Jaki?

Dziecko Starszej Krwi.

Pozdrawiam pytającego i proszę o informację czy pomogłam

Wilczyca 20:25, wrz 12, 2011 (UTC)

Twoja odpowiedźbardzo mi pomogła. Wielkie dzięki i pozdrawiam.