Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Opowieści ze świata Wiedźmina

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Opowieści ze świata Wiedźmina

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Opowieści ze świata Wiedźmina”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Podoba wam się to ,że ruskie dziady piszą książki na bazie książek innych autorów.Są już książki Tolkien'a,widać Sapka chcą wykorzystać.Przydał by się jeszcze ruski Zmierch....o ile już nie ma...zgroza

Zapraszam do dyskusji

Ugrassal (dyskusja) 15:45, paź 18, 2012 (UTC)

Zgadzam się, wiedźmin powinien zosać polski. Że też Sapkowski zgadza się na cos takiego -.-. No nie fajnie. Chodź, przyznam, że marzy mi się serial w amerykańsko-angielskiej obsadzi, na podstawie sagi. Coś jak "Gra o Tron".

FOLTEST55 (dyskusja) 19:23, paź 18, 2012 (UTC)

O Jezus... książka jeszcze nie wydana, a już pełno narzekań. Obrażanie jakichkolwiek autorów jest nie na miejscu, jak nie czytało się nawet ich książek. Zresztą Rosjanie to też nasi bracia Słowianie, choć tysiąc lat historii mocno nas poróżniło. Ale należy pamiętać, że w Rosji AS jest dużo popularniejszy niż w Polsce. Aż zacytuję pomysłodawcę antologii, Wojciecha Sedeńko: "AS jest tam jak gwiazdor rocka, potrafią wysłać po niego limuzynę, na spotkaniach są setki ludzi, sale wypchane po brzegi, a pisarz rozmawia z czytelnikami w ich ojczystym języku. Nakłady nieporównywalne do polskich. Większe ma zresztą też w Hiszpanii i chyba w Niemczech.". Ja chętnie poczytam nowe wiedźmińskie opowiadania, a osądzę je po przeczytaniu.SMiki55 (dyskusja) 05:30, paź 19, 2012 (UTC)


1.Nie wierze że ruscy bardziej "kochają" Sapkowsiego niż my.

2.Wiedźmin jest polski i niech już zostanie polski

3.Jak to możliwe że ruscy nie potrafia znałeżć tematu na ksiażke ja mam już 2 pomysły: Odleciało z żurawiami lub Saga o ciocie ( jakoś zachodni odpowiednik męski ,czyli wiedźmin mi do nich nie pasuje)

4.Rus czy Prus zawsze naszym wrogiem Ugrassal (dyskusja) 15:28, paź 19, 2012‎


ad. 1. Ze statystykami wydawniczymi się nie walczy. Zresztą Ruski mają największe państwo na świecie, nic dziwnego, że kupuje się tam więcej książek.

ad. 2. Wiedźmin byłby polski, gdyby opowiadał o Polsce. Ale kraje o których opowiada są ogólnie słowiańskie, więc problemu nie widzę. Denerwowałbym się, gdyby miał powstać japoński bądź amerykański Wiedźmin...

ad. 3. Autorzy antologii to znani i poważani na całym świecie autorzy. Wydali pełno książek, a mają pomysły na jeszcze więcej. Pomysł antologii zainicjował Wojciech Sedeńko i to on rozesłał propozycje do pisarzy.

ad. 4. Mówiąc Prus, masz na myśli mieszkańców Warmii i Mazur, czy Obwodu Kalinigradzkiego? To tam mieszkają rodowici Prusowie... Zresztą ci Rosjanie i Niemcy, którzy mordowali Polaków podczas Powstań, dawno już nie żyją. Odpowiedzialni za Katyń też kopnęli w kalendarz, lub wkrótce kopną. Proszę, nie pisz mi tu takich ogólników, nawet Pan Prezes jest mniej radykalny... SMiki55 (dyskusja) 12:30, paź 24, 2012 (UTC)


Jeśli te nazwy nacji są tak nie zrozumiałe to napisze Szwaby i Kacapy,którzy przes prawie 1tys lat byli naszymi wrogami i nie wierze w ich zmiane.Skończmy już ich temat.Niech będzie ,że Wiedźmin "nie jest tylko polski" ,ale denerwuje mnie postawa Rosjan ,bo wielu pisarzy ma swoje pomysły a tylko oni nadpisują ksiązki np Tolkiena i Sapkowskiego.Dla mnie to tak jak by ktoś wziął sobie do rąk hymn państwowy i zaczął dowolnie zmieniać,cechować wulgaryzmami i wszystkim co mu się podoba.Ma "prawo" bo hymn jest "jego".Tak właśnie widzę takie zagrywki.Według mnie Wiedźmin należy na zawsze do pana A.Sapkowskiego i niech inni tworzą sobie swoje książki.Niech piszą o stworzonych przez AS żyrytwach,żagnicach,graveirach,mglakach itd. bo istoty fantastyczne powinny być rozpoznawalne w każdej książce,ale bez przesady że Jaskier i autorskie postacie zostaną użyte przez Rosjan.Wiedźmin też może się pojawiać ale nie w tej nazwie.Niec będzie np ten ciot:D.Tak jak nie pisze się dosłownie hobbit(nie dotyczy Rosjan) tak nie powinno się pisać wiedźmin.Ciekawe jak by zareagowali tacy REDzi jak by zrobili Wiedźmina 3 na podstawie Wiedźmina 1 i 2.Tak w moich oczach wygląda takie coś.Dla mnie największą radością było by gdyby takie opowiadania stworzył Andrzej Sapkowski i do Wiedźmina pasuje mi tylko jego styl.Ugrassal (dyskusja) 09:51, paź 27, 2012 (UTC)

Wrażenia?[edytuj kod]

Ja jak pisałem przed premierą,nie miałem zamiaru kupować(chwała przezorności),ale wyporzyczyłem i przeczytałem.Opowiadania są żałosne i powiem jedno :ŻENADA!!! Jedyne opowiadanie które było w miare interesujące było to Araniewa,choć wg mnie kontynuacją serii jest gra.Reszta to głupoty no ,bo kto słyszał o wiedźminach-cyborgach którzy zabijają roboty ,albo bohaterskie zmagania ruskich żołdaków z potworami z Neverlandu.Co Wy o tym sądzicie?

Ugrassal (dyskusja) 14:10, kwi 14, 2013 (UTC)

Nawet nie chcę się denerwować. Nie wypożyczyłem, nie wypożyczam i nie będę wypożyczał. Dla mnie, wiedźmin skończył się z sagą, a cała reszta, to tylko "dodatki". Amen.

FOLTEST55 (dyskusja) 17:32, kwi 14, 2013 (UTC)