Dyskusja:Nekromancja

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Nekromancja

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Nekromancja”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Moim zdaniem haslo jest zle dobrane. Nekromancja to racej szkola, lub kategoria czarow, to konkretne zaklecie winno sie nazywac inaczej, chocby prozaicznie "Rozmowa ze zwlokami" albo "rozmowa z umarlym"

Co ty gadasz gościu? Przetłumaczone słowo "nekromancja" znaczy tyle, co "przepowiadanie przyszłości przez umarłych", czyli właśnie rozmowę z umarłym (chociaż niekoniecznie na temat przyszłości). I na tym właśnie w książce polegała nekromancja, nie na wskrzeszaniu. Gwynbleidd66 20:40, 22 maj 2007 (CEST)

Wybacz, masz racje - za bardzo przyzwyczailem sie do koncepcji warhammerowo-D&D-fantasy. Jak to czlek sie cale zycie uczy ^^ pozdrawiam

Nigdzie w książce nie jest napisane, że nekromancja to jedno zaklęcie! Ba, jest nawet sugestia, że magiczne prawo zakazuje bezczeszczenia zwłok i niewłaściwego obchodzenia się z nimi. tu nie chodzi o żadne zaczerpnięcie nekromancji z D&D czy Warhammera, a raczej o zwyczajną tradycję świata fantasy. Tradycję, której i Sapek czasem się trzymał. Owszem, można uznać, że przyjął klasyczne pojęcie nekromancji jako wyciąganie informacji od ciał i duchów, jednak wciąż nie musi to być jedno zaklęcie, raczej grupa praktyk służąca tym celom.

Ba, nawet w cytacie Yennefer jest wyraźnie napisane, że to "praktyki nekromantyczne".


Mateusz Bartosik 12:54, sie 20, 2011 (UTC)