Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Dyskusja:Królestwa Północy

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Królestwa Północy

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Królestwa Północy”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Czy Nordlingowie to nie raczej mieszkańcy ziem na północ od Amellu, a nie od Jarugi? Według mnie Cintra jak najbardziej jest krajem nordlińskim. Ausir 00:33, 12 wrz 2007 (CEST)

Polemizowałbym. Cintra być może była krajem nordlińskim, tym niemniej została podczas ostatniej wojny podbita i włączona jako prowincja do Imperium Nilfgaardu. W momencie zakończenia Sagi naturalną granicą między Imperium a krajami nordlińskimi jest właśnie Jaruga; wcześniej (przed inwazją z Nazairu) rzeczywiście granicą był masyw Amell. Pojecie Nordlingów jest zapewne względne - kto wie, co oznaczało zanim jeszcze Nilfgaard podbił taki np. Nazair... Leim 22:58, 16 wrz 2007 (CEST)


Dla Nilfgaardu Nordlingami byłi wszyscy mówiący wspólnym. Czyli również mieszkańcy Maecht, Geso, Ebbing, Metinny i Nazairu. A sami Nordlingowie nigdy nie nazywali siebie  Nordlingami.