Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Dyskusja:Geralt

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Geralt

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Geralt”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Odnośnik do Rivii już istnieje. Więc nie ma sensu wpisywać tego po raz kolejny.

83.142.122.151 16:53, 11 gru 2006 (CET)

Ok, rozumiem. Ale w takim razie niepotrzebny jest też odnośnik do Blaviken w ciekawostkach.

Pono Jr 21:45, 11 gru 2006 (CET)

Rzeczywiście... przegapiłem. Ogólnie na wikipedii stosuje się zasadę, że odnośników używa się raz.

83.142.122.151 22:01, 11 gru 2006 (CET)

Główny bohater całej Sagi i brak szczegółowej biografii? Wstyd... - 85.237.184.10 19:02, 9 gru 2007 (CET)

Geralt

Wzrost : 185 cm

Waga : 75.5 kg

Wiek[edytuj kod]

Błędna jest informacja w wieku Geralta. Triss w pierwszym tomie, nie powiedziała, że atak na warownie miał miejsce 50 lat temu, a 50 lat przed jej narodzinami.

Właśnie. Z tego faktu można wyliczyć przybliżony wiek Geralta - czyli ok. 100 lat. Nieźle się staruszek trzyma. :) ~RobinBlackett


Geralt jest bodajże rok młodszy od Yennefer, a ta wyznaje w Wieży Jaskółki iż ma 94 lata, następnego roku Geralt 'umiera' w Rivii, następnie gra przenosi nas 5 lat później. Więc tak, Geralt ma około 100 lat :) ~ Shatten

Zgadzam się z poprzednikiem[edytuj kod]

Ponad to z tego, co mi wiadomo, Geralt miał około 96 lat.

Wilczyca 19:17, maj 31, 2011 (UTC)

też się zgadzam

Skoro Geralt jest taki stary to ciekawe ile ma Vesemir!


Fan.

Niestety nie moge się zgodzić z poprzednikiem!!!. Albo Pan sapkowski się pomylił albo jest to niedociągnięcie. W opowiadaniu "Głos rozsądku" Nanneke mówi przypomina Geraltowi, że gdy go poznała " sięgał jej paska od spódnicy". Z tego można wywnioskować że Geralt ma może z... 60 lat(najwyżej). Bo Nenneke nie może mieć więcej niż 75-85 lat. Z jeszcze występuje  w Sadze i trzyma się całkiem nieźle bo nie dość że czynnie uczestniczy w nauce Cirii to jeszcze "rzuca mięsem" w Jennefer.

Triss czy Yennefer[edytuj kod]

Gdyby można był wybrać to wolelibyście, żeby Geralt był z Triss czy Yennefer? Sechmet d- -b (dyskusja)

Z Yennefer. Tylko dlatego że jest mu w pewnym sensie przeznaczona. A Triss mi do Geralta nie pasuje. Powinna być z kimś innym a dla Geralta - tak jak w kasiążce - przyjaciółką.

FOLTEST55 20:11, lut 26, 2012 (UTC)

Ja tam bardziej lubie Triss i dlatego wolałabym, żeby Geralt był z nią. A jak by miała wyjść gra Wiedźmin 3 to, żeby można było wybrać. Sechmet d- -b (dyskusja)


Według mnie, do Geralta lepiej pasuje Yennefer - tyle razem przeszli, że nie byłoby w porządku wobec Yen ją po tym wszystkim zostawić. Z drugiej jednak strony, Triss też mi trochę szkoda, trochę głupio bym się czuł, gdybym musiał jej prosto w twarz wyznać, że wolę Yen... Cóż, trudny wybór. Od razu widać, że polski produkt, w końcu najwięksi bochaterowie polskiej literatury, Zbyszko z Bodgańca i Pan Tadeusz też żyli w trójkątach...

SMiki55 16:15, lut 27, 2012 (UTC)

Nie chodzi o to że bardziej lubię Yennefer - wręcz przeciwnie nie cierpię tej siksy. Ale... tak juz powinno być. Ona i Gerat. A Triss bardzo lubie ;). No co do wyboru.. faktycznie trudny.... łatwiejbyłoby gdy by Triss sama ustąpiła - bo Yennefer, jak sb wszytko przypomni, będzie zła na Triss i Geralta jej już nie odda za wszelka cenę.

FOLTEST55 20:43, lut 27, 2012 (UTC)

Ja też nie lubie Yennefer i wolałabym, żeby można było wybrać. A poza tym jak dobrze pamiętam to w grze w pewnym momencie Triss powiedziała do Geralta, że pomoże mu odnaleźć Yen i jeśli będzie wolał zostać z nią to ona to zrozumie. I tak wogóle nie rozumiem czemu większości osób Triss nie pasuje do Geralta. Sechmet d- -b (dyskusja)TYLKO Yennefer! Kto czytał książki, wie dlaczego, gra to gra, nie jest seqeluem książek! Kto chce wiedzieć kim dla Geralta jest Triss niech przeczyta 'Krew Elfów'. Jeśli w Wiedźminie 3 nie będzie Yennefer, będzie to mega minus gry, jak dla mnie. Yennefer jest miłością Geralta i to się nigdy nigdy nigdy nie zmieni! I basta! ~ Shatten


Dobrze, dobrze spokojnie ja tylko napisałam, że poprostu wolałabym, żeby Geralt był z Triss i tyle. Taka jest moja opinia. Jak widać niewiele osób podziela moje zdanie. Sechmet d- -b (dyskusja)


Jeżeli gra nie jest seqeluem książek to Yennefer nie musi być z Geraltem. To, że w sadze Yen była jego miłością nie znaczy, że w grze też musi nią być. Mam nadzieję, że jeśli wyjdzie "Wiedźmin 3" każdy gracz będzie mógł zdecydować czy Geralt będzie z Triss czy z Yennefer wedle własnego uznania. Ja osobiście wybrałabym Triss ;D Sechmet d- -b (dyskusja)


Yennefer jest związana z Geraltem nie tylko miłością, ale też przeznaczeniem. W opowiadaniu "Ostatnie Życzenie" Geralt uratował Yennefer przed wkurzonym Dżinnem wypowiadając życzenie wiążące ich losy (wiążące Yennefer z Geraltem, nie z dżinnem oczywiście). Od tego czasu są dla siebie przeznaczeni, lecz, jak stwierdził ojczulek Saskii, Borch, "nic z tego nie wyjdzie" - oboje są sterylni i nic tego raczej nie zmieni. SMiki55 (dyskusja) 05:49, sie 22, 2012 (UTC)


Skoro Dziki Gon wywołał amnezję u Geralta i Yennefer to może zdołał też przerwać nić przeznaczenia która ich łączyła.

Jak to napisał Chirurg:

"A ja powiem tak: mam nadzieję, że wyjdzie W3. Jeśli tak to na pewno będzie wątek poszukiwania Yennefer w Nilfgaardzie. Mam nadzieję przy tym, że w kolejnej części znów ważne decyzje będzie podejmował gracz.

Bardzo chętnie ruszę na taką wyprawę daleko na ziemie Nilfgaardu- w poszukiwaniu Yennefer. Przerąbię sobie do niej drogę mieczem. I bardzo chętnie ją uratuję. A później stanę przed nią i powiem jaką jest zdzirą i że wolę Triss...."

I ja zgadzam się z tą wypowiedzią w całej rozciągłości.

Sechmet d- -b (dyskusja)


Najlepiej by było, gdyby wybór był łagodny - nie tak, jak w jedynce, gdy po wybraniu Triss, Shani strzela focha i na odwrót. Niezależnie, kogo wybierze Geralt, druga kobieta powinna pozostać jego przyjaciółką. Na przykład, jeśli gracz wybierze Yen, to Triss wiąże się z Lambertem, bądź Letho, jeśli przeżył. A jesli wiedźmin wybierze Triss, to Yennefer wiąże się z Jaskrem. SMiki55 (dyskusja) 08:49, wrz 3, 2012 (UTC)


Jaskier by się mógł załamać, ale masz trochę racji z tym łagodnym wyborem. Ja jednak chyba wolałabym wygarnąć Yennefer co o niej myślę. Fajnie by było gdyby były cztery opcje dwie łagodne i dwie nie. Nie widze jakoś Triss ani z Letho, ani z Lambertem. Sechmet d- -b (dyskusja)


Z opcjami masz rację. Co do Yennefer i Jaskra, to oczywiście żartowałem. Natomiast co do związku Triss z Letho - jeśli Geralt nie ratuje Triss w drugiej części, to robi to Letho, zarówno w ścieże Iorwetha, jak i ścieżce Roche'a. To mógłby być zaczątek czegoś, oczywiście jeśli Letho przeżywa (swoją drogą jednak marne na to szanse, trudno nie zabić człowieka, który zabił Foltesta na oczach jego córki Anais...). A co do związku Triss z Lambertem, to przypomnę stare przysłowie: Kto się lubi, ten się czubi. SMiki55 (dyskusja) 11:12, wrz 3, 2012 (UTC)


Masz trochę racji co do Lamberta i Triss, ale jakoś nie mogę ich sobie wyobrazić razem ;D A może jeśli ktoś nie wybrałby Triss to CDPR zwiąże ją z Rochem? Szkoda tylko, że książkowy Geralt nie wybrał Triss tylko Yennefer (gdzie on miał oczy?). Sechmet d- -b (dyskusja)