Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Geralt

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Geralt

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Geralt”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Odnośnik do Rivii już istnieje. Więc nie ma sensu wpisywać tego po raz kolejny.

83.142.122.151 16:53, 11 gru 2006 (CET)

Ok, rozumiem. Ale w takim razie niepotrzebny jest też odnośnik do Blaviken w ciekawostkach.

Pono Jr 21:45, 11 gru 2006 (CET)

Rzeczywiście... przegapiłem. Ogólnie na wikipedii stosuje się zasadę, że odnośników używa się raz.

83.142.122.151 22:01, 11 gru 2006 (CET)

Główny bohater całej Sagi i brak szczegółowej biografii? Wstyd... - 85.237.184.10 19:02, 9 gru 2007 (CET)

Geralt

Wzrost : 185 cm

Waga : 75.5 kg

Wiek[edytuj kod]

Błędna jest informacja w wieku Geralta. Triss w pierwszym tomie, nie powiedziała, że atak na warownie miał miejsce 50 lat temu, a 50 lat przed jej narodzinami.

Właśnie. Z tego faktu można wyliczyć przybliżony wiek Geralta - czyli ok. 100 lat. Nieźle się staruszek trzyma. :) ~RobinBlackett


Geralt jest bodajże rok młodszy od Yennefer, a ta wyznaje w Wieży Jaskółki iż ma 94 lata, następnego roku Geralt 'umiera' w Rivii, następnie gra przenosi nas 5 lat później. Więc tak, Geralt ma około 100 lat :) ~ Shatten

Zgadzam się z poprzednikiem[edytuj kod]

Ponad to z tego, co mi wiadomo, Geralt miał około 96 lat.

Wilczyca 19:17, maj 31, 2011 (UTC)

też się zgadzam

Skoro Geralt jest taki stary to ciekawe ile ma Vesemir!


Fan.

Niestety nie moge się zgodzić z poprzednikiem!!!. Albo Pan sapkowski się pomylił albo jest to niedociągnięcie. W opowiadaniu "Głos rozsądku" Nanneke mówi przypomina Geraltowi, że gdy go poznała " sięgał jej paska od spódnicy". Z tego można wywnioskować że Geralt ma może z... 60 lat(najwyżej). Bo Nenneke nie może mieć więcej niż 75-85 lat. Z jeszcze występuje  w Sadze i trzyma się całkiem nieźle bo nie dość że czynnie uczestniczy w nauce Cirii to jeszcze "rzuca mięsem" w Jennefer.

Triss czy Yennefer[edytuj kod]

Gdyby można był wybrać to wolelibyście, żeby Geralt był z Triss czy Yennefer? Sechmet d- -b (dyskusja)

Z Yennefer. Tylko dlatego że jest mu w pewnym sensie przeznaczona. A Triss mi do Geralta nie pasuje. Powinna być z kimś innym a dla Geralta - tak jak w kasiążce - przyjaciółką.

FOLTEST55 20:11, lut 26, 2012 (UTC)

Ja tam bardziej lubie Triss i dlatego wolałabym, żeby Geralt był z nią. A jak by miała wyjść gra Wiedźmin 3 to, żeby można było wybrać. Sechmet d- -b (dyskusja)


Według mnie, do Geralta lepiej pasuje Yennefer - tyle razem przeszli, że nie byłoby w porządku wobec Yen ją po tym wszystkim zostawić. Z drugiej jednak strony, Triss też mi trochę szkoda, trochę głupio bym się czuł, gdybym musiał jej prosto w twarz wyznać, że wolę Yen... Cóż, trudny wybór. Od razu widać, że polski produkt, w końcu najwięksi bochaterowie polskiej literatury, Zbyszko z Bodgańca i Pan Tadeusz też żyli w trójkątach...

SMiki55 16:15, lut 27, 2012 (UTC)

Nie chodzi o to że bardziej lubię Yennefer - wręcz przeciwnie nie cierpię tej siksy. Ale... tak juz powinno być. Ona i Gerat. A Triss bardzo lubie ;). No co do wyboru.. faktycznie trudny.... łatwiejbyłoby gdy by Triss sama ustąpiła - bo Yennefer, jak sb wszytko przypomni, będzie zła na Triss i Geralta jej już nie odda za wszelka cenę.

FOLTEST55 20:43, lut 27, 2012 (UTC)

Ja też nie lubie Yennefer i wolałabym, żeby można było wybrać. A poza tym jak dobrze pamiętam to w grze w pewnym momencie Triss powiedziała do Geralta, że pomoże mu odnaleźć Yen i jeśli będzie wolał zostać z nią to ona to zrozumie. I tak wogóle nie rozumiem czemu większości osób Triss nie pasuje do Geralta. Sechmet d- -b (dyskusja)TYLKO Yennefer! Kto czytał książki, wie dlaczego, gra to gra, nie jest seqeluem książek! Kto chce wiedzieć kim dla Geralta jest Triss niech przeczyta 'Krew Elfów'. Jeśli w Wiedźminie 3 nie będzie Yennefer, będzie to mega minus gry, jak dla mnie. Yennefer jest miłością Geralta i to się nigdy nigdy nigdy nie zmieni! I basta! ~ Shatten


Dobrze, dobrze spokojnie ja tylko napisałam, że poprostu wolałabym, żeby Geralt był z Triss i tyle. Taka jest moja opinia. Jak widać niewiele osób podziela moje zdanie. Sechmet d- -b (dyskusja)


Jeżeli gra nie jest seqeluem książek to Yennefer nie musi być z Geraltem. To, że w sadze Yen była jego miłością nie znaczy, że w grze też musi nią być. Mam nadzieję, że jeśli wyjdzie "Wiedźmin 3" każdy gracz będzie mógł zdecydować czy Geralt będzie z Triss czy z Yennefer wedle własnego uznania. Ja osobiście wybrałabym Triss ;D Sechmet d- -b (dyskusja)


Yennefer jest związana z Geraltem nie tylko miłością, ale też przeznaczeniem. W opowiadaniu "Ostatnie Życzenie" Geralt uratował Yennefer przed wkurzonym Dżinnem wypowiadając życzenie wiążące ich losy (wiążące Yennefer z Geraltem, nie z dżinnem oczywiście). Od tego czasu są dla siebie przeznaczeni, lecz, jak stwierdził ojczulek Saskii, Borch, "nic z tego nie wyjdzie" - oboje są sterylni i nic tego raczej nie zmieni. SMiki55 (dyskusja) 05:49, sie 22, 2012 (UTC)


Skoro Dziki Gon wywołał amnezję u Geralta i Yennefer to może zdołał też przerwać nić przeznaczenia która ich łączyła.

Jak to napisał Chirurg:

"A ja powiem tak: mam nadzieję, że wyjdzie W3. Jeśli tak to na pewno będzie wątek poszukiwania Yennefer w Nilfgaardzie. Mam nadzieję przy tym, że w kolejnej części znów ważne decyzje będzie podejmował gracz.

Bardzo chętnie ruszę na taką wyprawę daleko na ziemie Nilfgaardu- w poszukiwaniu Yennefer. Przerąbię sobie do niej drogę mieczem. I bardzo chętnie ją uratuję. A później stanę przed nią i powiem jaką jest zdzirą i że wolę Triss...."

I ja zgadzam się z tą wypowiedzią w całej rozciągłości.

Sechmet d- -b (dyskusja)


Najlepiej by było, gdyby wybór był łagodny - nie tak, jak w jedynce, gdy po wybraniu Triss, Shani strzela focha i na odwrót. Niezależnie, kogo wybierze Geralt, druga kobieta powinna pozostać jego przyjaciółką. Na przykład, jeśli gracz wybierze Yen, to Triss wiąże się z Lambertem, bądź Letho, jeśli przeżył. A jesli wiedźmin wybierze Triss, to Yennefer wiąże się z Jaskrem. SMiki55 (dyskusja) 08:49, wrz 3, 2012 (UTC)


Jaskier by się mógł załamać, ale masz trochę racji z tym łagodnym wyborem. Ja jednak chyba wolałabym wygarnąć Yennefer co o niej myślę. Fajnie by było gdyby były cztery opcje dwie łagodne i dwie nie. Nie widze jakoś Triss ani z Letho, ani z Lambertem. Sechmet d- -b (dyskusja)


Z opcjami masz rację. Co do Yennefer i Jaskra, to oczywiście żartowałem. Natomiast co do związku Triss z Letho - jeśli Geralt nie ratuje Triss w drugiej części, to robi to Letho, zarówno w ścieże Iorwetha, jak i ścieżce Roche'a. To mógłby być zaczątek czegoś, oczywiście jeśli Letho przeżywa (swoją drogą jednak marne na to szanse, trudno nie zabić człowieka, który zabił Foltesta na oczach jego córki Anais...). A co do związku Triss z Lambertem, to przypomnę stare przysłowie: Kto się lubi, ten się czubi. SMiki55 (dyskusja) 11:12, wrz 3, 2012 (UTC)


Masz trochę racji co do Lamberta i Triss, ale jakoś nie mogę ich sobie wyobrazić razem ;D A może jeśli ktoś nie wybrałby Triss to CDPR zwiąże ją z Rochem? Szkoda tylko, że książkowy Geralt nie wybrał Triss tylko Yennefer (gdzie on miał oczy?). Sechmet d- -b (dyskusja)