Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Filippa Eilhart

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Filippa Eilhart

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Filippa Eilhart”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Pytanie.

Mam jedno pytanie do was... Jak myślicie co się dzieje z Filippą gdy jesteśmy w "ścieszce Roche'a"? Zostaje zabita, jest cała i zdrowa, ucieka? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam ~>Foltest<~ 16:39, cze 20, 2011 (UTC)


Ucieczka[edytuj kod]

Wiecie co? Wydaje mi się że Filippa (Ścieżka Iorwetha) ucieka tak czy inaczej. Uwolniona przez nas (Geralta) lub Saskię. Wnoszę to po tym dialogu:

S - (...) Filippa Eilhart była świadkiem.

R - Filippa Eilhart jest moim więźniem. Została oskarżona o zdradę stanu i zostanie skazana na śmierć.

S - Była twoim więźniem Radowidzie, ale już nie jest. Zasiądzie u mojego boku jako królewska doradczyni.


S - Saskia.

R - Radowid.

Co o tym myślicie? Dajcie znać.

FOLTEST55 16:20, lip 29, 2011 (UTC)

Masz całkowitą rację.[edytuj kod]

Nic dodać, nic ująć.


80.239.242.174 21:24, lip 29, 2011 (UTC)

Arcymistrzyni[edytuj kod]

Po śmierci Vilgefortza i Tissaii to Filippa zostaje najpotężniejszą czarodziejką Północy (a nawet na świecie) tak?

FOLTEST55 22:16, sie 1, 2011 (UTC)

Zgadza się. Fil prawdopodobnie jest najpotężniejszą żyjącą czarodziejką w grze. Berengarr (dyskusja) 06:31, sie 17, 2012 (UTC)

Czemu dalsze losy Filippy są nieznane?Przecież w książce jest napisane że Filippa ginie,nie wiem więc nad czym się tu zastanawiać.Wiadomo tylko, jak zginęła, ale nie wiadomo, co się z nią działo, między grą a jej śmiercią.

PS.: Podpisuj się.

SMiki55 07:39, sie 9, 2011 (UTC)

Ciekawostka[edytuj kod]

To że Filippa pochwaliła wygląd Triss nie znaczy że się jej podoba. Dziś też są np. przyjaciółki które chwaliła swój ubiór na wzajem, co nie oznacza że podobają się sobie na wzajem.

FOLTEST55 05:28, wrz 13, 2011 (UTC)

Filippa mogła mieć w przeszłości romans z Meriglod (W Wieży Jaskółki z ust Yennefer pada taka aluzja)

Berengarr (dyskusja) 06:32, sie 17, 2012 (UTC)

Odpowiedź[edytuj kod]

Co to w ogóle za ciekawostka, że komuś się podobał wygląd koleżanki? Nie skomentuję.

Wilczyca 13:06, wrz 13, 2011 (UTC)

Mało ciekawa ciekawostka[edytuj kod]

Usunąłem to o tym wdzianku Triss.

FOLTEST55 13:42, wrz 13, 2011 (UTC)

Wizja z dzieciństwa[edytuj kod]

Chciałbym się was zapytać co sądzicie o wizji Ciri o dzieciństwie Filippy. Nie spotkałem się jeszcze wśród fanów z żadną interpretacją tej sceny, a przyznaję, że mnie od dawna intryguje, głównie dlatego że nie mam absolutnie żadnego pojęcia co ona może oznaczać. W przypadku Milvy i Cahira można się dopatrzyć powrotu do ich najważniejszych, darzonych największym afektem wspomnień przywołanych tuż przed śmiercią: coś na zasadzie całego życia przelatującego przed twoimi oczyma w ostatnich sekundach. Ponadto w przypadku Milvy mamy do czynienia z jej wielkim przywiązaniem do ojca (i vice versa), z Cahirem połowicznie z powodem, dla którego walczył w armii (żeby pomiścić brata) i z trochę ironicznym mrugnięciem, że oto chłopak, któremu Nordlingowie usiekli brata ginie w ich sprawie. Jeśli zaś chodzi o czarodziejkę to nie mam żadnego pomysłu na interpretację wizji Ciri. Jakoś wątpię, że przy całym swoim kunsztu i dyscyplinie intelektualnej Sapkowski ot tak machnął losową scenkę z życia małej Fil... No, musi w tym tkwić jakiś ukryty sens ;-) Nawet się zastanawiałem do kogo może należeć ten "najukochańszy głos" i poza matką czy Tissaią (choć wątpię by Eilhart tak ją kochała, może szanowała i tylko tyle) nie wpadłem na żadne inny pomysł. Też ciekawe, że to scenka właśnie z dzieciństwa, jakby w swoim wypełnionym romansami i sukcesami w pracy Filippa nie miała nic ciekawszego do wspominania ;-) Jak ktoś ma jakiekolwiek interpretację, wyjaśnienie czy chociaż luźną myśl to niech się podzieli.