Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Fen Carn

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Fen Carn

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Fen Carn”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


To że AS (lub też Regis) popełnił błąd, pisząc (mówiąc) o "żeńskiej odmianie mandragory" nie znaczy, że musimy go powielać :) Prawdopodobnie chodziło o żeńskie osobniki mandragory (analogicznie jak nie mówimy o żeńskiej odmianie człowieka...)

Moim zdaniem[edytuj kod]

Cóż... Jak wiemy niektóre rośliny rozdzielnopłciowe wytwarzają kwiaty męskie i żeńskie w różnych osobnikach. W związku z czym nazwanie mandragory "odmianą żeńską" nie jest błędem, bo zgodne z prawdą- ta mandragora wytworzyła żeńskie kwiaty. Rozumiem, że autorowi tej dyskusji chodzić mogło o pewne niedociągnięcie językowe. Rzeczywiście bowiem o ludziach (generalnie o wszystkich istotach humanoidalnych, w które saga tak obfituje) wyrażamy się jako są płci męskiej, bądź żeńskiej. Czy jednak użycie słowa "odmiana" jest aż takim błędem? Było by poprawnie gdyby zastąpić je słowem: rodzaj? Wydaje mi się, że jest najstosowniejsze. Myślę jednak, że autor wyraził swoją myśl dość jasno. Pamiętajmy, że książki przechodzą odpowiednią korektę nim zostaną wydane. Jeżeli zaś na wiedzmin.wikia.com jest ktoś będący niewątpliwym erudytą w dziedzinie flory, proszę nas bezzwłocznie poinstruować w kwestii nazewnictwa płci roślin.


Pozdrawiam

Wilczyca 22:17, paź 6, 2010 (UTC)